Jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki?

Jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki?

Dobór wielkości i kształtu kabiny prysznicowej jest jednym z ważniejszych aspektów urządzania łazienki. Dopasowanie odpowiedniego elementu do niewielkich pomieszczeń bywa problematyczne. Na jaki model warto się zdecydować, aby aranżacja była estetyczna i funkcjonalna?

Kształt kabiny

W sklepach odnaleźć można kilka kształtów pryszniców:

  • kabiny prysznicowe półokrągłe
  • kabiny prostokątne
  • prysznice kwadratowe.
    W łazienkach o małej powierzchni konieczne jest dokładne przemyślenie tego, jak można ją wykorzystać. Standardowe wymiary brodzika, który jest mały ale wygodny to 90×90. Jeżeli kabina o tych wymiarach posiada kształt kwadratu, ilość miejsca wewnątrz może nie być odpowiednia dla każdej osoby. W małych pomieszczeniach dobrym pomysłem może okazać się więc kabina prysznicowa 90×90 półokrągła. Zajmując równie niewielką powierzchnię umożliwi komfortowe korzystanie z kabiny i większy zakres ruchów wewnątrz. Brodziki o takim kształcie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie możliwe jest zagospodarowanie kąta pomieszczenia.

Jaką kabinę wybrać?

Kabina prysznicowa polokragla umożliwi zaoszczędzenie miejsca i praktyczne urządzenie przestrzeni w małej łazience. W sklepach dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów tego produktu. Oprócz odpowiednio dobranego brodzika, warto zastanowić się nad dopasowaniem drzwi, które sprawdzą się w danym ustawieniu. Wybór kabiny prysznicowej półokrągłej z drzwiami uchylnymi umożliwi stworzenie wyjątkowo gustownej aranżacji. Często są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Drzwi przesuwne mogą okazać się bardziej funkcjonalne w wyjątkowo małym pomieszczeniu.
Odpowiednie dopasowanie kabiny prysznicowej do możliwości aranżacyjnych wnętrza pozwoli urządzić funkcjonalną i wygodną łazienkę. Półokrągły brodzik zapewni domownikom wygodę i komfort. To jedno z najbardziej polecanych rozwiązań do mieszkań o niewielkim metrażu.

Więcej: lazienka Rea