Na co zwrócić uwagę wybierając misy WC?

Na co zwrócić uwagę wybierając misy WC?

Przy projektowaniu nowoczesnej łazienki coraz więcej osób decyduje się na miski WC podwieszane, które są najlepszą alternatywą dla klasycznych stojących sedesów. Wybranie porządnej misy WC nie jest jednak prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna.

Na co zwrócić uwagę?

Osoby, które planują zakup nowej miski WC w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na rodzaj odpływu kanalizacyjnego. Problemy pojawić mogą się oczywiście w przypadku remontu starej łazienki. Przy nowej łazience można oczywiście samodzielnie zdecydować czy postawić na podejście pionowe czy poziome. Bardzo ważną kwestią jest także montaż misy. Do wyboru jest miska WC podłogowa i ścienna. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu w sklepie. Miski WC podwieszane uwalniają podłogę, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej ją wyczyścić.

Jaką spłuczkę wybrać?

Przy stojących misach WC należy wybrać także odpowiednią spłuczkę. W misach ze stelażem cała aparatura spłukująca jest schowana bezpośrednio w zabudowie. Dzięki temu rozwiązaniu jedynym widocznym elementem jest przycisk. Przy wyborze spłuczki warto zwrócić uwagę także na oszczędność wody. Godne polecenia są modele, które posiadają opcję dwuczęściowej regulacji ilości wody.

O czym należy pamiętać przy zakupie nowej misy WC?

Oryginalna miska WC powinna posiadać specjalną powłokę zabezpieczającą przed wnikaniem zanieczyszczenia. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest wybór kształtu misy – https://lazienka-rea.com.pl/zestawy-misy-wc-z-bidetem/misy-wc-miski-klozetowe.html. Niestety czyszczenie zakamarków nie jest prostym zadaniem, dlatego też godne uwagi są proste konstrukcje. Osoby, które nie czują się na siłach, aby zamontować samodzielnie misę WC w łazience powinny skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców.