Dlaczego nie warto kupować tanich baterii do łazienki?

Dlaczego nie warto kupować tanich baterii do łazienki?

Dlaczego nie warto kupować tanich baterii do łazienki?

Podczas zakupu baterii umywalkowej oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru zazwyczaj zwracamy uwagę na jej wygląd. Chociaż bateria powinna współgrać z aranżacją pomieszczenia najważniejszym kryterium podczas zakupu odpowiedniego modelu powinna być jakość. Oczywiście cena nie zawsze idzie z nią w parze nie mniej jednak, jeżeli skusimy się na tanią baterię z marketu możemy mieć pewność, że nie posłuży ona nam zbyt długo.

Nie warto sugerować się ceną

Nie zawsze najtańszy produkt w danym momencie będzie taki z perspektywy czasu. Kupując baterię wątpliwej jakości musimy liczyć się z tym, że urządzenie będzie awaryjne. Nierzadko zdarza się tak, że naprawa uszkodzonej baterii może wynieść nas dużo więcej niż cena jej zakupu, dlatego rozsądnym rozwiązaniem będzie wówczas po prostu wymiana starej na nową. Kiepska jakość baterii odnosi się głównie do elementów mocujących wykonanych z plastiku oraz samego wykończenia. Mimo nie najgorszego wyglądu takich urządzeń problemy mogą pojawić się już podczas pierwszego miesiąca użytkowania. Tanie baterie to przede wszystkim produkty chińskie, które nie mają serwisu i części zamiennych co niestety czyni je jednorazowymi. W tym wypadku oszczędność nie wyjdzie nam na dobre, dlatego warto wybierać wyłącznie spośród produktów markowych typu grohe eurocube, więcej na eksperci łazienek.

Dlaczego warto kupić baterię od renomowanego producenta?

Dobra bateria powinna być trwała i praktyczna, niektóre z nich pomogą nam również oszczędzać. Wybierając odpowiedni model będziemy mogli ograniczyć zużycie wody nawet o 60%. Ceny baterii renomowanych producentów takich jak grohe eurocube wbrew pozorom nie są wygórowane, gdyż można nabyć je już od kwoty 150 zł czyli w cenie produktów marketowych. Pamiętajmy, że dobra bateria powinna posiadać ceramiczną głowicę, która oszczędza wodę, należy zwrócić uwagę również na gwarancję oraz serwis.