O czym należy pamiętać, wybierając zegar ścienny do salonu?

O czym należy pamiętać, wybierając zegar ścienny do salonu?

Zegar ścienny to jeden z najbardziej podstawowych przedmiotów, jaki znajduje się niemal w każdym domu. Jest to urządzenie, które najczęściej wieszamy w kuchni lub przedpokoju. Bardzo elegancko wygląda również w salonie. O czym należy pamiętać, wybierając zegary do salonu?

Salon w stylu loft

Salon loft charakteryzuje się dużą przestrzenią, minimalistycznie urządzonym wnętrzem oraz dodatkami, które są proste, ale charakterystyczne.

Zegary loft również często są większych rozmiarów. Mały zegar zginąłby na dużej ścianie. Zegar ścienny w stylu loft najczęściej jest wykonany z czarnego metalu. Również bardzo często wykorzystywane jest drewno.

Prosty, surowy zegar bardzo często nie ma klasycznej tarczy, ale cyfry oraz wskazówki przeznaczone do przyklejenia bezpośrednio na ścianie. Dzięki temu samemu można zadecydować, jak duży będzie nasz zegar.

Salon skandynawski

Wybierając zegar do salonu w stylu skandynawskim, warto skoncentrować się na modelach drewnianych.

Zegary ścienne wykonane z plastra drewna idealnie wpiszą się w skandynawski design. Można również skoncentrować się na zegarach delikatnie bielonych. Biały kolor jest bardzo popularny i mile widziany w stylistyce skandynawskiej.

Salon nowoczesny

Nowoczesny salon jest minimalistyczny. Nie ma w nim dużo dekoracji i ozdób. Dokładnie tak wygląda nowoczesny zegar do salonu.

Wybierając zegar do salonu, warto skoncentrować się na kolorze czarnym lub szarym. Jest to uniwersalna kolorystyka, która sprawdzi się w większości wnętrz. Nowoczesny zegar może być wykonany również ze szkła. Tarcza, z której odlatują motyle będzie eleganckim dodatkiem do wnętrza. Równie interesująco wygląda zegar przedstawiający mapę świata. Trzeba jednak pamiętać, że taka dekoracja będzie ozdobą wyłącznie dużego pokoju dziennego. W małym salonie będzie przytłaczająca.

Źródło: www Tutumi