Jak wybrać funkcjonalny brodzik prysznicowy?

Jak wybrać funkcjonalny brodzik prysznicowy?

Urządzając łazienkę, wiele osób zastanawia się nad tym, jaki brodzik prysznicowy będzie najlepszym wyborem. Poszukując odpowiedniego elementu należy wziąć pod uwagę ilość dostępnej przestrzeni i wygodę użytkowania kabiny przez wszystkich domowników. W tej kategorii elementów wyposażenia odnaleźć można produkty w kilku kształtach i o różnych wymiarach. Na co warto zwrócić uwagę podejmując decyzję?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Akcesoria z tej kategorii dostępne są w różnych kształtach. W bogatej ofercie odnaleźć można:

  • brodziki kwadratowe
  • modele prostokątne
  • na planie półokręgu.
    Egzemplarze w kształcie kwadratu mogą być zarówno modelami wolnostojącymi, jak i narożnymi. Występują też w różnych rozmiarach. Polecanymi do szczególnie małych łazienek są brodziki kwadratowe 80×80 cm. W niewielkich wnętrzach warto zdecydować się na model narożny. Umożliwi jak najbardziej funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Tak niewielka kabina doskonale sprawdzi się w wielu łazienkach. Dla niektórych osób może być jednak zbyt wąska. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się na brodzik prysznicowy 90×90. Zapewni on pełen komfort użytkowania również osobom większej postury.

Jak wybrać funkcjonalny brodzik?

Poszukując wygodnego akcesorium do swojej łazienki, warto wziąć pod uwagę również jego głębokość. Standardowy brodzik kwadratowy posiada głębokość 5 – 15 cm. Możliwy jest również zakup modeli, których głębokość to 20, a nawet 30 cm. Takie egzemplarze mogą być wyposażone w dodatkowe siedzisko i być wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Spełnią swoją funkcję m.in. jako wanna dla dzieci. Z kolei wpuszczane w posadzkę, zupełnie płytkie brodziki będą łatwiej dostępne dla osób doświadczających trudności w poruszaniu się. Odpowiednio dopasowany model z pewnością okaże się komfortowym rozwiązaniem dla wszystkich domowników.