Jak wymienić żarówkę w samochodzie?

Jak wymienić żarówkę w samochodzie?

Jak wymienić żarówkę w samochodzie?

Choć żarówki samochodowe nie przepalają się zbyt często, to jednak zawsze taka sytuacja budzi w kierowcach pewien niepokój. Po pierwsze ten związany ze spadkiem bezpieczeństwa auta, a po drugie z koniecznością wymiany spalonej żarówki na nową. Jak się jednak okazuje, nie musi to być wcale tak trudne zadanie, jak wielu osobom się wydaje.

Żarówki samochodowe rodzaje

Podstawową sprawą jest oczywiście to, aby odpowiednio dobrać rodzaj nowej żarówki, kupowanej zamiast tej spalonej. Najlepiej po prostu przeczytać, co jest zawarte na obudowie starego modelu, aby móc namierzyć, jaki typ i rodzaj się potrzebuje.

W innym wypadku warto udać się do sklepu https://hurtownia-swiatla.pl/zarowki-samochodowe ze spaloną żarówką i na jej podstawie dobrać nową. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio dobrać nową żarówkę, ponieważ nie tylko modeli, lecz poszczególnych rodzajów żarówek są setki.

Wymieniamy żarówkę

O ile kupno żarówki do samochodu nie jest specjalnie trudne, to już jednak jej wymiana często sprawia spore trudności. Szczególnie w starszych autach, gdzie producenci nie szli na rękę kierowcom i umieszczali dojście do żarówki w najbardziej nietypowych miejscach.

Warto więc zaczerpnąć nieco informacji, jak to wygląda akurat w przypadku naszego modelu samochodu.

Skuteczność

To, co jest bardzo ważne podczas dokonywania wymiany żarówki, to nawet jakby dojście do nie było niewygodne, nie powinno się brać nowej żarówki palcami, ponieważ pozostawi się na niej brud, który wpłynie na szybsze przepalenie się danego egzemplarza.

Żarówki koniecznie trzeba wymieniać przez chusteczkę lub czystą szmatkę.