Łazienka z bidetem – zasady działania urządzania

Łazienka z bidetem – zasady działania urządzania

Łazienka z bidetem – zasady działania urządzania

Brak miejsca w łazience nie jest powodem do rezygnacji z dodatkowej wygody. Nawet niewielka łazienka może zapewnić maksymalny komfort jej użytkownikom, dzięki umieszczeniu w jej głębi bidetu. Tym bardziej warto zainstalować ją samodzielnie, montując baterie bidetowe lub specjalną pokrywę z taką samą funkcją.

Czy do bidetu potrzebna jest bateria?

Bidet to specjalna umywalka, która wizualnie przypomina toaletę, ale ma funkcję umywalki. Jest to urządzenie sanitarne służące do celów higienicznych i nie może funkcjonować bez ciepłej wody. Nie jest wygodne używanie tylko zimnej lub gorącej wody.

Dlatego bidet potrzebuje baterii. Ponadto wiele modeli tego typu ceramiki sanitarnej posiada odpowiednie otwory do montażu. Jest to kran, który jest w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę do ablucji określonych części ciała.

Jeśli nie zdecydujemy się na zamontowanie specjalnego kranu na bidecie, a urządzenie wykorzystamy jako wannę, nalewając do niego wodę w razie potrzeby, cała idea wygodnego sposobu na wykonywanie zabiegów higienicznych straci sens. W końcu użytkownik musi czuć się komfortowo.

Ilość miejsc w WC z bidetem można zwiększyć poprzez zamontowanie bidetu na armaturze sanitarnej. Nie wymaga montażu baterii – cały system jest fabrycznie zmontowany. Wystarczy tylko prawidłowo zamontować go na WC i podłączyć do sieci wodociągowej.

Charakterystyka baterii bidetowych

Bateria bidetowa wygląda bardzo podobnie do baterii umywalkowej. Dla niedoświadczonego majsterkowicza, łatwo jest pomylić się w różnorodności okuć i w końcu przez pomyłkę kupić niewłaściwe urządzenie. Aby temu zapobiec, należy przyjrzeć się bliżej cechom tych kurków.

Niezależnie od tego, który model bidetu kupisz (zajrzyj po ofertę na: https://www.ekspercilazienek.pl/baterie-bidetowe), ma on zasadniczą wadę – musisz dodatkowo dokupić specjalny syfon i kranik. A potem trzeba zainstalować i podłączyć armaturę.