Dlaczego warto postawić na drzwi prysznicowe uchylne?

Dlaczego warto postawić na drzwi prysznicowe uchylne?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór drzwi prysznicowych nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wiedzieć, na jakie kwestie powinno się zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jakie zalety mają drzwi prysznicowe uchylne?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj drzwi zamontowany na zawiasach będzie otwierał się tak samo, jak standardowe drzwi. Godny uwagi jest również fakt, że mogą one bez żadnego problemu otwierać się do wewnątrz. Nie można zapomnieć, że w tym przypadku będą zabierały stosunkowo dużo miejsca przy otwieraniu.

Na rynku zdecydowanie największą popularnością cieszą się kabiny jednoskrzydłowe i dwustronne. Drzwi uchylne według użytkowników są niezwykle wygodne. Omawiane drzwi prysznicowe otwierane mają jednak bardzo istotną wadę. Z otwartych drzwi na zewnątrz po kąpieli będzie kapała woda. Rekomendowane jest zatem zagospodarowanie sobie dużo miejsca wolnego wokół prysznica, by możliwe było swobodne otworzenie drzwi.

Czy warto postawić na wahadłowe drzwi do kabiny prysznicowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj drzwi działa bardzo podobnie do uchylnych. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku drzwi wahadłowych zawiasy montowane są zdecydowanie bliżej środka drzwi. W ten prosty sposób część skrzydła drzwi będzie otwierała się do środka kabiny, a część na zewnątrz. Godny uwagi jest fakt, że drzwi wahadłowe po otwarciu będą zajmowały mniej miejsca w porównaniu do uchylnych. Węższe będzie jednak wejście. Można obecnie zaopatrzyć się w kabinę z

  • drzwiami jednoskrzydłowymi
  • dwuskrzydłowymi

Rekomendowane jest oczywiście postawienie na produkt, który będzie znajdował się w bardzo szerokiej ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Można mieć wtedy pewność, co do jakości.

Więcej na: sklep REA