Lampy do pokoju dziecięcego – sposób na praktyczne i klimatyczne oświetlenie

Światło pełni bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. Urządzając pokój dziecka, należy wybrać nie tylko światło górne, ale również kinkiety, lampki stołowe oraz na biurko. Tylko tak uzyskamy praktyczne oświetlenie pokoju naszej pociechy. Jak rozplanować światło w pokoju dziecka, by było funkcjonalne?

Żyrandol – główne źródło światła

Pokój naszego dziecka to miejsce zabaw, nauki, odpoczynku oraz spotkań z kolegami. Żyrandol to idealne oświetlenie górne, które powinno znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju.

Doskonale sprawdzi się klasyczna lampa sufitowa, która pozwoli rozjaśnić każdy kąt pomieszczenia. Do pokoju młodszych dzieci warto wybierać lampy, które mają ciekawe kształty, są wesołe i radosne. Lampy do pokoju dziecięcego mogą mieć kształt uśmiechniętej chmurki, samolotu czy piłki do gry w nogę. W pokoju dziewczynki będą idealnie wyglądały na żyrandolu delikatne motyle, kwiaty czy gwiazdy. Taka aranżacja przestrzeni sprawi, że nasza pociecha będzie dobrze czuła się w swoim królestwie.

Do pokoju starszych dzieci można wybrać lampę z kloszem tekstylnym, który ma ciekawą ilustrację. Wizerunek miasta, konie czy kolorowe motyle sprawią, że pokój nabierze niebanalnego charakteru.

W pokoju nastolatków sprawdzą się reflektory na szynach oraz żyrandole, które są nowoczesne i designerskie. Lampa z kloszem w graffiti, żarówki na kolorowych kablach czy globus z metalu wprowadza ciekawą i niebanalną stylistykę do królestwa młodego człowieka.

Klimatyczne oświetlenie

W pokoju dziecka nie może również zabraknąć kinkietów oraz lampek stołowych.

Stołowe lampy do pokoju dziecięcego (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-do-pokoju-dzieciecego-155.html) można ustawić na komodzie, półce z książkami czy nocnym stoliku. Warto zadbać, by lampek było kilka tak, by pokój był rozświetlony równomiernie. Trzeba jednak pamiętać, że takie lampki nie powinny mieć jaskrawego światła, które utrudnia wypoczynek.

Lampy do pokoju dziecięcego warto również zamontować nad łóżkiem. Dzięki temu dziecko będzie mogło zapalić światło, gdy w nocy poczuje się niepewnie. Jest to również idealne oświetlenie do wieczornego czytania w łóżku.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego nad łóżko koniecznie trzeba zadbać, by miały możliwość regulacji natężenia światła. Do spania idealne będzie delikatne światło. Do czytania niezbędne jest światło mocne, które nie męczy oczu.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego warto postawić na oświetlenie różnorodne. Dziecko, które sprząta lub bawi się z rówieśnikami wykorzysta światło górne. W nocy, dla malucha, może okazać się niezbędny kinkiet. Dziecko, które czyta powinno mieć światło kierunkowe, które nie będzie męczyło oczu.

About: Apoloniusz