Deszczownica w kabinie prysznicowej

Deszczownica w kabinie prysznicowej

W standardowym wyposażeniu łazienki można coraz częściej spotkać deszczownice prysznicowe. Gwarantują one relaks oraz wysoki komfort kąpieli.

Montaż deszczownicy w kabinie

Z reguły deszczownica jest od razu montowana fabrycznie w kabinie, ale jest też opcja zakupu deszczownicy osobno. Warto jednak pamiętać, że klasyczna słuchawka jest zazwyczaj tańsza. Nie zapewnia ona jednak tak przyjemnych doznań jak deszczownice łazienkowe, które montuje się do ściany lub sufitu. Kabina prysznicowa z deszczownicą jest bardzo wygodna w użytkowaniu i cieszy się dużym zainteresowaniem. Korzystając z tego urządzenia można mieć obie ręce wolne, co nie jest możliwe w przypadku zestawów natryskowych. Na rynku są dostępne deszczownice, które umożliwiają wybór strumienia. Można wyróżnić modele podtynkowe, sufitowe, a także do instalacji na drążku. Najwięcej miejsca można oszczędzić montując deszczownicę podtynkową w odpowiednim stelażu. Widoczną częścią takiej konstrukcji jest najczęściej ozdobny panel.

Rodzaje deszczownic

Warto jednak pamiętać, że taki typ deszczownicy wymaga też zamontowania stosunkowo skomplikowanej instalacji pod ścianą natrysku. Szczególnie ciekawe są deszczownice sufitowe, które instalowane są bezpośrednio na suficie kabiny. Rozmiar łazienki oraz miejsce instalacji mają kluczowy wpływ na wybór deszczownicy. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak deszczownice prysznicowe z drążkiem, który jest elementem konstrukcyjnym. To właśnie drążek jest odpowiedzialny za doprowadzenie wody do wylotowych dysz. Mimo, że technologia się zdecydowanie rozwinęła to dalej czasami korzysta się z klasycznego węża, w niektórych modelach. W takiej sytuacji trzeba jednak zrezygnować z główki prysznicowej, ponieważ baterie natynkowe nie są wyposażone w dwa indywidualne przyłącza do węży. W głowicach prysznicowych wykorzystuje się obecnie przegub kulowy.

Więcej na: Armatura REA