Czy prostokątny brodzik sprawdzi się w małej łazience?

Czy prostokątny brodzik sprawdzi się w małej łazience?

Funkcjonalna aranżacja małej łazienki często stanowi wyzwanie. Dobór kabiny prysznicowej do niewielkiego pomieszczenia nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób decyduje się na kabiny półokrągłe lub kwadratowe. Czy brodziki prysznicowe prostokątne również sprawdzą się we wnętrzach o małej powierzchni?

Dopasowanie do rozkładu pomieszczenia

Ze względu na niewielką ilość przestrzeni, do małych łazienek konieczne jest zazwyczaj dobieranie wąskich brodzików. Dlatego we wszystkich pomieszczeniach sanitarnych, w których możliwe jest umieszczenie kabiny prysznicowej wzdłuż ściany, warto postawić na brodziki prostokątne.
Ich najbardziej popularne wymiary to:

  • brodzik prysznicowy 80×100,
  • brodzik 80×120,
  • brodzik 90×120.
    Umieszczenie w niewielkim wnętrzu kabiny o szerokości 80 cm nie jest aż tak trudnym zadaniem. Możliwy jest oczywiście dobór brodzika kwadratowego o takich wymiarach. Jednak wszędzie tam, gdzie dłuższa ściana pozwala na wstawienie prostokątnego modelu, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Bardziej przestronne wnętrze kabiny ułatwi korzystanie z niej m. in. osobom starszym. Dzięki wydłużeniu jednego z wymiarów, prostokątny brodzik będzie bardziej komfortowym rozwiązaniem dla każdego.

Jak wybrać brodzik

Modele brodzików prysznicowych dostępne w sklepach wykonane są z różnych materiałów i posiadają zróżnicowaną głębokość. Te parametry powinny być dopasowane do indywidualnego zapotrzebowania domowników. Płytkie modele będą bezpiecznym rozwiązaniem dla osób starszych i dzieci. Tymczasem głębsze mogą spełniać inne praktyczne funkcje, np. zbiornika na wodę podczas ręcznego prania. Dobór tworzywa związany jest z fakturą i trwałością produktu. Aranżacja małej łazienki może być wygodna i funkcjonalna. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu, zaleca się dokładne przemyślenie doboru elementów wyposażenia.