Gdzie pasuje dywan w paski?

Gdzie pasuje dywan w paski?

Gdzie pasuje dywan w paski?

Wykończenie wnętrz tak, żeby wyglądały przytulnie, a jednocześnie wpasowywały się w wybrany przez nas styl, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga poczucia smaku i dobrego oka, które wychwyci od razu każdy zgrzyt. Dlatego właśnie dobrze jest zdać się na rady innych, bardziej doświadczonych dekoratorów i zaczerpnąć nieco wiedzy z Internetu, gdzie z łatwością znajdziemy opinie oraz zdjęcia najprzeróżniejszych wnętrzarskich rozwiązań.

Jest to najbardziej istotne, kiedy w grę wchodzą dodatki, takie jak dywany w paski, które muszą być użyte w odpowiedniej konwencji, żeby wyglądały naprawdę dobrze i pasowały harmonijnie do otoczenia.

Wszystko jest dobre, ale z wyczuciem

Dlatego dywan w paski będzie doskonale wyglądał w przedpokoju lub w sypialni, a już niekoniecznie w designerskim i minimalistycznym salonie. Wszystko jednak zależy od tego, na jaką kolorystykę zechcemy postawić.

Jeżeli dobierzemy dywan utrzymany w barwach szarości i błękitów, to będzie on wyglądał doskonale nawet w przestronnym salonie wykończonym w stylu skandynawskim. Świetnie sprawdzi się także we wnętrzu rustykalnym, delikatną plecionką nawiązując do jego pochodzenia.

Tego typu dywan sprawia, że poczujemy się naprawdę przytulnie i po domowemu, dlatego pasiaste wzory są w szczególności polecane do sypialni oraz pokojów dziecięcych. W takiej sytuacji lepiej jest wybrać dywan w paski o różnych kolorach, najlepiej pastelowych, które rozświetlą pomieszczenie i dodadzą mu nieco filuternego wyglądu.

Nie należy jednak wybierać naprawdę dużego modelu, który pokryje podłogę od ściany do ściany. Znacznie lepiej będzie wyglądać niewielki dywanik, na którym przyjemnie będzie położyć stopy zaraz po przebudzeniu albo okrągły dywan pod krzesło obrotowe, który uchroni podłogę przed szybkim zniszczeniem.