Co musisz wiedzieć o łóżkach z miękkim zagłówkiem?

Co musisz wiedzieć o łóżkach z miękkim zagłówkiem?

Co musisz wiedzieć o łóżkach z miękkim zagłówkiem?

Tapicerowane łóżka z zagłówkami stają się coraz bardziej popularne, i nic dziwnego: zapewniają najwyższy komfort, zapewniając luksusowe oparcie dla, na przykład oglądania telewizji, przewijania na iPadzie i czytania w łóżku. To świetny sposób, aby dodać miękkości, jasnych kolorów lub stylu do sypialni. Wiele z tapicerowanych łóżek i zagłówków jest dostępnych w dziesiątkach materiałów na zamówienie, od grubego lnianego splotu do pluszowego aksamitu, więc możesz stworzyć dokładnie takie miękkie łóżko z zagłówkiem, jakie chcesz. Oto, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie:

Czy odpowiada Ci miękki zagłówek i kompletne łóżko?

Miękkie łóżko z zagłówkiem posiada dużą wartość, a zagłówek przymocowany jest do ramy łóżka (większość ram stalowych ze stalowym wspornikiem ze szczeliną). Zagłówki są idealne, jeśli masz ograniczony budżet, ale potrzebujesz spersonalizowanego wyglądu.

Łóżka tapicerowane tworzą bardziej wykończony wygląd, włączając wybrany materiał na całą ramę, podnóżek lub platformę. Jeśli chcesz, aby łóżko poruszało się po pokoju, wybierz łóżko z miękką wyściółką po obu stronach zamiast zagłówka.

Jaki rozmiar?

łóżko z zagłówkiem

Standardowe zagłówki mają około metra lub więcej. Rozważ wybór wyższego zagłówka, jeśli jesteś wysoki, masz wysoki materac lub lubisz dużo poduszek. Aby dowiedzieć się, która wysokość jest dla Ciebie odpowiednia, zmierz od podłogi do górnej części materaca, a następnie od talii do czubka głowy. Tak wysoki zagłówek nie jest potrzebny w pokojach dziecięcych.

Zalety i wady

Wygoda i styl to niewątpliwe zalety miękkiego łóżka. Ale trzeba też wziąć pod uwagę – miękkie wezgłowie powinno być regularnie odkurzane, a za głowę trzeba założyć poduszkę, aby olejek do włosów nie pobrudził tkaniny z biegiem czasu. Jeśli jesteś poważnie uczulony na kurz lub zwierzęta mogą porysować tkaninę, może to nie być najlepszy wybór.

Pielęgnacja

Odkurzaj za pomocą nasadki z miękką szczotką lub odkurzacza ręcznego. Jeśli to konieczne, wyczyść plamy wilgotną białą szmatką. Jeśli wymagane jest bardziej intensywne czyszczenie, należy skorzystać z usług pralni chemicznej.