Zalety listew do płytek

Zalety listew do płytek

Zalety listew do płytek

Listwy dekoracyjne pełnią w każdym domu kilka funkcji. Przede wszystkim ładnie łączą ścianę i podłogę. Ponadto pozwalają zachować hydroizolację, ukryć przewody i łatwo utrzymać czystość. Są umieszczane w miejscach, gdzie podłoga jest wyłożona płytkami. Czym kierować się podczas doboru? Jakie zalety mają listwy wykończeniowe do płytek?

Zalety listew do płytek

Listwy do płytek to jeden ze sposobów na ładne wykończenie płytek w łazience lub w kuchni. Z ich pomocą ochronimy ścianę i płytki przed zabrudzeniami. Ponadto, zamaskujemy też drobne niedoskonałości, jakie powstały podczas remontu domu. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu przed gromadzeniem się wilgoci i kurzu w szczelinach. Listwy łatwo utrzymamy w czystości, co jest kolejnym atutem. Doskonale ukryjemy dzięki listwom kable i uszczelki, które znajdują się w danym miejscu. Odpowiednie dobranie listwy dekoracyjnej z pewnością urozmaici całe wnętrze. Listwy do płytek zachowują estetykę i unikalny design. 

Popularne listwy wykończeniowe do płytek

Jeśli chodzi o listwy wykończeniowe, do wyboru mamy wiele rozwiązań. Bardzo często są stosowane listwy do glazury, które pozwolą na łączenie z kafelkami ceramicznymi. W przypadku listew do płytek mamy do czynienia z kształtem półokrągłym. Są one tworzone z aluminium lub stali nierdzewnej. Jeżeli listwa będzie się znajdować między drewnianymi panelami a płytkami ceramicznymi, dobrym pomysłem są profile wykończeniowe – do drewna i płytek. Plastikowe wersje są nieco mniej popularne, gdyż bazują na mniejszej wytrzymałości.