Jesień w dekoracji wnętrz – dywan shaggy z długim włosiem

Jesień w dekoracji wnętrz – dywan shaggy z długim włosiem

Jesień w dekoracji wnętrz – dywan shaggy z długim włosiem

Miękkie i ciepłe dywany shaggy – doskonały dodatek na jesień i zimę

Wraz z aromatycznymi świecami i miękkimi kocami ocieplają wnętrza, izolują od zimnej posadzki, wyciszają pomieszczenia, tłumią hałasy, zabezpieczają podłogę i co najważniejsze, wyglądają pięknie i nadają wnętrzu charakter. Dywany, bo o nich mowa, od niedawna zaczęły wracać do łask dekoratorów i stylistów, a na miano ulubieńca sezonu wskazuje się puszysty dywan shaggy. Ten kudłaty model z bardzo długim włosiem zapewni mega dawkę przytulności i ciepła nawet w najbardziej deszczowe i chłodne wieczory.

Dywan przez wieki

dywan shaggy rzymski czarnyKażdy dywan ma swoją historię, opowiada ją barwnie każde włókno na osnowie, tworząc unikalny wzór. Usiądź wygodnie, zamknij oczy, za chwilę przeniesiesz się do Krainy Stu Tysięcy i Jednej Nocy. Wyobraź sobie, że czarodziejski latający dywan zabiera Cię w podróż w czasie. Pierwsze dywany z Azji Centralnej (Persja, Chiny, Turcja) w III i II wieku p.n.e., lecz trudno ocenić historykom dokładny czas ich powstania, gdyż wykonane z naturalnych tkanin (wełny, jedwabiu) nie zachowały się i uległy rozpadowi. Najstarszy odkryty przez archeologów dywan ”Pazyryk” został zachowany w bryle lodu na Syberii i szacuje się jego datę produkcji na 500 r p.n.e. Prawdopodobnie równie ciężko będzie uchwycić ten moment w naszej rodzimej historii, kiedy dywany trafiły z pałaców pod strzechy, by zastąpić proste maty ze słomy i tataraku. Szmaciane chodniki chroniące od zimna znane były już pod koniec XIX wieku. Tradycyjnie pleciono je z ręcznie przędzonych nici konopnych i lnianych oraz tkanin futer lub pociętej na paski starej odzieży.

W dzisiejszych czasach dywan nie jest już niedostępnym dobrem luksusowym, a ilość wzorów i materiałów pozwoli każdemu dobrać idealnie dopasowany do naszego budżetu dodatek. Dywany shaggy doskonale sprawdzą się sypialni, w salonie, oraz w każdym pomieszczeniu, gdzie potrzebujemy dodatkowego ciepła, miękkości i przytulności. Inwestycja w dobrej jakości dywan zwróci nam się nawiązką podczas niekomfortowych jesiennych i zimowych dni. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy, warto zapoznać się z ofertą sklepu EUREKA, gdzie kupimy wysokiej jakości dywan shaggy, a cena nie będzie zawyżona.