Wybór spotu sufitowego

W obecnych czasach oświetlenie pomieszczenia stanowi bardzo istotną część w aranżacji domu. Często są to bardzo efektowne spoty, które przyciągają całą uwagę, ale są też te bardziej subtelne. Dość ciekawym rodzajem oświetlenia są przede wszystkim reflektory, które wykazują się subtelnością i są bardzo funkcjonalne, ponieważ pozwalają odpowiednio regulować kąt padania światła. Jest to bardzo istotne, bowiem dzięki temu można oświetlić trudno dostępne miejsca. Warto podkreślić, że spoty sufitowe to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mowa o konieczności doświetlenia obrazów lub innych elementów w mieszkaniu. Podłużne lampy wraz z reflektorami to w obecnych czasach prawdziwy hit. Często stosowane są w nich technologie LED.

Spoty sufitowe

Spoty sufitowe to obecnie trend w nowoczesnych mieszkaniach i domach, ale nie tylko – są także popularne w pomieszczeniach handlowych czy biurowych. Kierunkowe, punktowe oświetlenie, jakie jest emitowane przez tego typu spot, sprawi, że wybrana przestrzeń będzie bardziej eksponowana. Ponadto stworzy on bardzo ciekawą aranżację świetlną. Kupując spot do domu, dobrze jest zwrócić uwagę na różne warianty podstaw. Nierzadko będą przybierać formę kwadratową, pojedynczą, okrągłą bądź spiralną – takie rozwiązanie pozwoli z łatwością dopasować lampę do innych elementów aranżacji.

Lampy sufitowe

Warto wspomnieć o lampach sufitowych, które charakteryzują się przede wszystkim dość bogatym wyborem rozmiarów i form konfiguracji. Śmiało można wybierać pomiędzy spotem pojedynczym, a nawet pięciopunktowym. Taka opcja pozwoli na stworzenie optymalnej kombinacji oświetlenia sufitowego lub ściennego. Lampka z jednym lub dwoma żarówkami perfekcyjnie uzupełni główne źródło światła w danym pokoju. Modele dostępne na rynku wyposażone są w aż cztery, a często i nawet pięć reflektorków, które perfekcyjnie sprawdzają się jako lampy sufitowe – nawet w dużo większych pokojach.

Spoty-lampy do każdego wnętrza mieszkania

Punktowe zastosowanie oświetlenia do wybranych stref w przestrzeni mieszkalnej będzie stanowić niebagatelną zaletę. Na rynku dostępne są różne długości i kolory.

Modna kolorystyka spotów.

Nowoczesna aranżacja pomieszczenia nierzadko wymaga dostosowania wygląda lub kolorystyki oświetlenia do aktualnych trendów architektonicznych. Spoty sufitowe świetnie pasują do pomieszczeń, które są minimalistyczne oraz do loftowych bądź tradycyjnych koncepcji. Odcień złota, bieli czy czerni pozwoli dostosować kolorystykę wybranej lampki do pomieszczenia.

About: Apoloniusz