Lampy zewnętrzne – co warto wiedzieć? Jakie są popularne?

lampy zewnętrzne tin maxi

Nie ma wątpliwości, że lampy zewnętrzne mają wiele zalet. Poza tym, że są dekoracyjne, dodają bezpieczeństwa i oświetlenia do obszarów zewnętrznych, w tym ogrodów, basenów, patio i innych. Te oprawy oświetleniowe są również łatwe w utrzymaniu i mogą służyć przez wiele lat.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem lamp zewnętrznych?

lampy zewnętrzne blokhus
lampy zewnętrzne kupimy w sklepie Hurtownia Światła

Istnieje kilka rzeczy, których należy być świadomym kupując lampy zewnętrzne. Często wymagają konserwacji i mają tendencję do być droższe w zakupie i instalacji. Oto niektóre z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów dla lamp zewnętrznych.

Jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć jest kolor światła. Lampy zewnętrzne są dostępne w wielu barwach, w tym halogenowe, żarowe i fluorescencyjne. Lampy halogenowe są najbardziej przystępne cenowo i energooszczędne, ale ich barwa światła jest często zbyt żółta. Lampy żarowe, z drugiej strony, wytwarzają ciepłe, żółtawe światło. Lampy fluorescencyjne są najgorętsze z lamp, dlatego zdolne są do wytwarzania intensywnego białego koloru.

Lampy ścienne jako pomysł na zewnętrzne oświetlenie

Zewnętrzne lampy ścienne są praktyczne i uderzające. Najczęściej wybierane są lampy ścienne, ponieważ dodają charakteru do domu, a przy tym istnieje wiele wzorów i funkcji do wyboru. Mogą być zasilane bateriami, lub mogą być okablowane. W trakcie zakupów na uwadze warto mieć takie czynniki jak wbudowane czujniki ruchu, timery (zapalenie w wybranych godzinach), regulowane uchwyty ścienne, wbudowane transformatory, głowice obrotowe, a także łańcuchy. Dobry model musi być odporny na warunki atmosferyczne.

About: Apoloniusz