Rodzaje elektrycznych grzejników łazienkowych

Rodzaje elektrycznych grzejników łazienkowych

Rodzaje elektrycznych grzejników łazienkowych

Elektryczne grzejniki łazienkowe uchodzą za ergonomiczne, a jednocześnie ekonomiczne. Łatwość montażu oraz obsługi to tylko jedna z wielu zalet. To prawdziwy strzał w dziesiątkę w przypadku, gdy nie ma możliwości podłączenia instalacji do sieci ciepłowniczej. Oczywiście w sprzedaży dostępne są różnorodne urządzenia – należy zapoznać się z ich specyfikacją przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Grzejniki elektryczne konwektorowe

Konwektorowe grzejniki łazienkowe zapewniają efektywną oraz niezawodną pracę. Ich budowa jest zbliżona do klasycznych wodnych modeli. Za ogrzewanie pomieszczenia odpowiada obieg powietrza wokół elementów grzejnych – może być on naturalny lub wymuszony. Grzejniki konwektorowe z wentylatorem (www.impero.com.pl/oferta/grzejniki-lazienkowe) świetnie sprawdzają się podczas szybkiego ogrzewania wnętrza. Są one rekomendowane w przypadku dużych powierzchni, ale nie tylko.

Grzejniki elektryczne promieniujące

Pod względem budowy przypominają one tradycyjne modele, jednak są niemal płaskie. Modele promieniujące działają podobnie, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe. Trzeba jednak wiedzieć, że temperatura powierzchni grzejnika jest wyższa.

Warto wspomnieć, że omawiane płyty grzewcze posiadają różną moc (od 100 do ponad 1000 W) – od wartości tego parametru uzależniona jest wydajność ogrzewania.

Elektryczna suszarki do ręczników

Sprawdzają się one przede wszystkim w mikroskopijnych wnętrzach. Opisywane rozwiązanie nie zapewnia spektakularnych osiągów grzewczych. Jak sama nazwa wskazuje jest to technologia, która stosowana jest przede wszystkim podczas suszenia ręczników, czy też odzieży.

Oczywiście, jeśli na powierzchni suszarko-grzejnika będą znajdować się ręczniki, to przekazywanie ciepła do otoczenia stanie się trudniejsze. Pod względem budowy przypominają one standardowe modele drabinkowe, jednak są one podłączane do gniazdka elektrycznego.