Do jakich wnętrz pasuje sofa welurowa?

Do jakich wnętrz pasuje sofa welurowa?

Do jakich wnętrz pasuje sofa welurowa?

Welur to niezwykle szlachetny materiał. Kojarzony jest z dostojeństwem i bogactwem. Kanapy nim obite prezentują się bardzo imponująco. Stąd też ich popularność rośnie i najprawdopodobniej wciąż będzie rosła. Takie kanapy są po prostu modne. Do jakich wnętrz pasują?

Do nowoczesnych

Sofy welurowe świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Dlatego też mogą być cudownym elementem wystroju każdego współczesnego wnętrza. Nowoczesne sofy welurowe zwykle są w odcieniach szarości i bieli. Ustawia się je w towarzystwie wielu roślin np. monstery i fikusa. Nie powinno się przesadzać z ilością dodatków, które w nowoczesnym stylu nie są zbyt mile widziane. Obędzie się więc bez dodatkowych poduszek i koców.

Retro

Stylowa sofa z weluru może też świetnie wyglądać w aranżacjach retro. Nie ma w tym nic dziwnego. Welur nie jest nową tkaniną obiciową, więc był on używany w latach 50., 60., 70. Jego obecna popularność nie wzięła się znikąd, ale jest raczej powrotem do tradycji i korzeni wzornictwa. Stylowa sofa z miękkim obiciem na pewno będzie wyglądała dobrze w zestawieniu z oryginalnymi meblami w stylu retro lub też ich imitacjami.

Skandynawski

Sofy welurowe będą też dobrze wyglądały w aranżacjach skandynawskich. Takie kanapy zachęcają do tego, by na nich usiąść. Już z daleka widać, że ich obicie jest miękkie, co wprowadza do mieszkania pewną przytulność i domowe ciepło. Welur jest bardzo często wykorzystywany do obić kanap w stylu skandynawskim również dlatego, że jest dość ciepły w dotyku. Ten materiał nie wyziębia się, nawet w niskich temperaturach, dlatego siedzenie na sofie jest przyjemne.