Płytki heksagonalne – plusy i minusy zastosowania

Płytki heksagonalne – plusy i minusy zastosowania

Płytki heksagonalne – plusy i minusy zastosowania

Chociaż płytki heksagonalne doskonale prezentują się we wnętrzach, niektórzy właściciele domów mają wątpliwości i wolą bardziej tradycyjne płytki kwadratowe, uważając, że wygląd płytek sześciokątnych może stać się przestarzały. Dzięki prostemu, geometrycznemu kształtowi płytka heksagonalna jest po prostu nie do pobicia, a wybierając płytkę w klasycznej kolorystyce, jest bardzo mało prawdopodobne, że straci ona na aktualności, nawet po wielu latach.

Dlaczego warto wybrać płytki heksagonalne?

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, aby wybrać płytki heksagonalne do wykończenia wnętrz. Przede wszystkim, jak każda płytka, jest to trwały i odporny na zużycie materiał wykończeniowy. Sześciokątne płytki mają olśniewający wygląd, a ich geometryczny kształt tworzy na powierzchni płytek spektakularny wzór.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz zastosować płytki sześciokątne w łazience lub kuchni, w przedpokoju, czy nawet na tarasie, będą one równie dobrze wyglądać na przykład na ścianie akcentowej lub w wykończeniu fartucha, jak i na podłodze.

plytki heksagonalne

Minusy korzystania z płytek heksagonalnych

Największą wadą płytek heksagonalnych jest to, że ze względu na swój kształt są one dość trudne w obróbce, więc raczej nie nadają się do samodzielnego układania, jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia. Zadanie to będzie wymagało więcej czasu, cierpliwości i dbałości o szczegóły. Nawet jeśli zatrudnisz rzemieślnika, montaż płytek sześciokątnych będzie trwał dłużej niż montaż płytek prostokątnych na tej samej powierzchni.

Niezależnie od tego, czy prace wykonuje się samodzielnie, czy zatrudnia glazurnika, należy wcześniej porozmawiać z doświadczonym specjalistą, który pomoże obliczyć dokładną liczbę potrzebnych płytek, ponieważ w przypadku tego rodzaju płytek jest to trudniejsze ze względu na ich kształt.