Sofa kompaktowa — zalety i wady

Sofa kompaktowa — zalety i wady

Sofa kompaktowa — zalety i wady

Meble kompaktowe to nie tylko świetne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań. W rzeczywistości mają o wiele więcej zalet, niż może się wydawać.

W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego tak jest i komu nadają się kompaktowe sofy.

Zalety sofy rozkładanej?

Główną zaletą kompaktowej sofy jest to, że zajmuje minimalną ilość miejsca i może łączyć w sobie funkcję miejsca do odpoczynku, spania oraz być stylowym dodatkiem do wnętrza.

Miejsce do spania, schowek i stylowy dodatek do wnętrza. Wielofunkcyjne rozwiązanie, zajmujące minimalną ilość miejsca  to wszystko o sofach kompaktowych. Dzięki różnorodnym kształtom, funkcjom i kolorom, a wszystko to w różnych stylach, znajdziesz miękką kompaktową sofę, która spełni wszystkie potrzeby w każdym pomieszczeniu.

Komu potrzebna jest rozkładana sofa?

  • Jeśli często się przemieszczasz, kompaktowa sofa rozkładana jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jej przenoszenie jest mniej kłopotliwe;
  • Jeśli często masz gości, dodatkowe miejsce do spania nie będzie zbyteczne;
  • Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy przy wyborze mebli, a jednocześnie zachować ich funkcjonalność;
  • Jeśli chcesz podzielić przestrzeń na strefy, kompaktowa sofa będzie doskonałym dodatkiem do salonu, a jednocześnie nie sprawi, że wnętrze będzie sprawiać wrażenie zagraconego;
  • Kompaktowe sofy rozkładane do salonu z sfmeble.pl są również doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Jest to często wykorzystywane w takich stylach jak pop art i minimalizm.
sofy rozkladane do salonu

Rodzaje sof rozkładanych

Najczęściej spotykane typy sof kompaktowych to U-kształtne, narożne, modułowe i oczywiście proste.

Sofy narożne są wystarczająco uniwersalne: nadają się zarówno do kuchni, jak i do salonu, doskonale pokonują przestrzeń między łączeniami ścian, a sam kształt sprawia, że sofa jest pojemna, nawet przy swojej kompaktowości.

Model w kształcie litery U jest idealny do małego mieszkania typu studio lub średniej wielkości pokoju dziennego: z łatwością podzieli przestrzeń na strefy.

Kompaktowa sofa modułowa pozwala eksperymentować z meblami nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Można je przekształcić w narożnik i prostą sofę lub wykorzystać jako przestrzeń wypoczynkową składającą się z kilku oddzielnych „wysp”.