Kominki zapachowe w praktyce – poznaj ich możliwości

Kominki zapachowe w praktyce – poznaj ich możliwości

Kominki zapachowe w praktyce – poznaj ich możliwości

Coraz modniejsze w ostatnich latach olejki zapachowe trafiają do kolejnych domów i mieszkań. Zachwycają nie tylko pięknym aromatem, ale i zróżnicowanym wpływem na samopoczucie osób korzystających z nich. Mogą zarówno pobudzać do działania, jak i wyciszać swoich użytkowników. Jeśli jednak chce się z nich skorzystać, przyda się zaopatrzenie się w kominki zapachowe nazywane też ceramicznymi.

Kominki ceramiczne – co to takiego?

Kominek ceramiczny sprawia wrażenie przedmiotu, który znakomicie wywiązuje się z funkcji ozdobnej. Przeważnie ma prostą, klasyczną formę, można więc wprowadzić go do praktycznie każdego pomieszczenia, bez względu na to, w jakim stylu jest ono utrzymane. Jednym z jego znaków rozpoznawczych jest też bogata kolorystyka. Choć kominki ceramiczne zwykle nie są większe niż klasyczne kubki do kawy, możliwość dopasowywania ich kolorów do własnych upodobań jest ich ogromnym atutem.

To funkcja ozdobna jest tą, która zwykle skupia na nich spojrzenia. Warto jednak pamiętać o tym, że w wyglądzie kominków ceramicznych nie ma niczego przypadkowego. Powstają przecież z myślą o tym, aby wykorzystywać olejki zapachowe w praktyce.

kominki ceramiczne

Jak działa kominek zapachowy?

Choć można kupować je samodzielnie, kominki zapachowe TopWosk są często częścią większych zestawów. Składają się na nie:

  • same kominki,
  • podgrzewacze,
  • konkretne olejki zapachowe.

Po ustawieniu kominka w tym miejscu, które wydaje się najlepsze jego nowemu właścicielowi, należy umieścić w jego wnętrzu niewielką świeczkę bezzapachową znaną też jako podgrzewacz. Gdy jest już ona zapalona, można dodać do niej olejek zapachowy. Warto pamiętać o tym, że olejki mają dość intensywne zapachy. Jeśli więc nie ma się jeszcze niezbędnego doświadczenia, należy ograniczyć się do dwóch lub trzech kropli wybranego rodzaju. Z czasem dawkę można zwiększyć, wcześniej dobrze jest jednak upewnić się, że zapach nie będzie duszący.