Jaki dywan do kuchni wybrać?

Jaki dywan do kuchni wybrać?

Jaki dywan do kuchni wybrać?

Mimo, że dywany w kuchni stanowią stosunkową nowość, ich właściwe zastosowanie potrafi stworzyć niebanalny efekt i nadać wnętrzu ciepłego charakteru. Ważne jednak, aby chodnik posiadał odpowiednie parametry i komponował się ze stylem pomieszczenia. Jak wybrać najodpowiedniejszy chodnik do kuchni? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

O czym pamiętać przy wyborze chodnika do kuchni?

Dywan chroni stopy przed zimnem, zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem i pełni funkcje dekoracyjne. W kuchni musi jednak spełniać pewne parametry. Pamiętajmy, że to w kuchni jest najbardziej narażony na zabrudzenia i plamy. Wybierając chodnik do tego pomieszczenia, weźmy pod uwagę materiał, z jakiego jest wykonany. Bawełniany dywan trudniej utrzymać w czystości, ale możemy prać go w pralce.

Z kolei dywan syntetyczny pozostaje bardziej odporny na plamy i w porównaniu do innych włókien, łatwiej jest go wyczyścić. Zadbajmy również, aby chodnik w kuchni był płaski. Dzięki temu bez problemu usuniemy z niego okruszki, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zajdzie na pewno!

Wybór dywanu do kuchni – czym jeszcze należy się kierować?                                                        

Wybierając dywan do kuchni, warto zastosować się do pewnych rad. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • rozmiar – nie powinniśmy decydować się na dywan o dużym rozmiarze, najlepiej zastosować chodnik, który z łatwością w razie potrzeby będziemy mogli przesunąć
  • kształt – doskonale sprawdzają się dywany prostokątne, zwłaszcza modele wąskie i podłużne, chociaż popularność zdobywają także pozycje okrągłe i kwadratowe (okrągły chodnik pasuje idealnie do okrągłego stołu)
  • kolorystyka –w przypadku kuchni, ciemniejsze kolory (szarość, granat, czerń lub brąz) są bardziej praktyczne, w porównaniu do jasnych (dywan łatwiej będzie utrzymać w czystości)
  • estetyka – w nowoczesnej kuchni lepiej sprawdzi się dywan w stylu minimalistycznym, a we wnętrzu skandynawskim odnajdą się dywany szare lub modele folkowe
  • materiał wykonania –warto wybrać dywan, wykonany z materiały odpornego na zabrudzenia, deptanie, oraz zaplamienia.

Dodatkowo, sprawdźmy czy wybrany przez nas chodnik posiada powierzchnię antypoślizgową. Takiego rozwiązania z pewnością nie pożałujemy!