Kuchnia – jakie listwy przyblatowe kuchenne kupić?

Kuchnia – jakie listwy przyblatowe kuchenne kupić?

Kuchnia – jakie listwy przyblatowe kuchenne kupić?

Wykończenie styku blatu za pomocą listew przyblatowych, to najlepsze rozwiązanie, które jest stosowane najczęściej. Obecnie na rynku można spotkać ich kilka rodzajów, dlatego jest w czym wybierać. Jaka listwa przyblatowa kuchenna będzie dobrym rozwiązaniem?

Listwa przyblatowa – z jakiego materiału?

Listwy przyblatowe są dostępne w wielu wariantach, między innymi można kupić listwę wykonaną z metalu, która jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, odznacza się dużą wytrzymałością. Oczywiście przed wyborem takiego rozwiązania, warto sprawdzić, czy wybrana listwa przyblatowa kuchenna metalowa jest zabezpieczona przed korozją. Ponieważ takie listwy mają surowy styl, doskonale sprawdzą się przede wszystkim w kuchniach urządzonych w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym.

Rodzaje listew przyblatowych

Na rynku można znaleźć również listwy przyblatowe wykonane z aluminium. To zdecydowanie najczęściej wykorzystywane w kuchniach rozwiązanie, które ma wiele zalet. Po pierwsze taka listwa jest odporna na wysokie temperatury, łatwo jest je przyciąć, do tego są niezwykle proste w montażu.

Kolejną propozycją są listwy przyblatowe wykonane z PCV. One będą najtańsze, jednak mniej odporne mechaniczne od tych przedstawionych powyżej. Niestety dość szybko tracą na wyglądzie, bo mogą się wystrzępić. Oczywiście wcale nie jest to takie złe rozwiązanie, jak może się wydawać. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeżeli mamy ograniczony budżet.