Jak urządzić wnętrze industrialne?

Jak urządzić wnętrze industrialne?

We wnętrzu określonym mianem industrialnego, najważniejsza jest otwarta przestrzeń, minimalizm i surowość materiałów. Betonowe posadzki towarzyszą postarzanym deskom a surowe ściany i ceglane mury obnażają instalacje, rury, metalowe szyny i słupy konstrukcyjne.

wnętrza industrialne

Źródła trendu industrialnego

Lata 50 XX wieku po wschodniej stronie muru berlińskiego to panujący niepodzielnie socrealizm, podczas gdy za oceanem, w objętych recesją Stanach Zjednoczonych zaczyna się rodzić styl industrialny. Pustoszejące, opuszczane przez upadające zakłady obiekty poprzemysłowe, takie jak magazyny, hale fabryczne czy domy towarowe, w myśl zasady, że natura nie znosi próżni, zaludniane są przez artystów, którzy adaptują je na wnętrza mieszkalne. Oczywiście robią to w iście artystycznym stylu – przypadkowe meble, przedmioty pozostawione przez poprzedników w opuszczonych wnętrzach czy sklecone naprędce w kreatywny sposób, efektowne detale stanowią niepowtarzalny klimat loftów.

Jakie są meble industrialne?

Podobnie jak poprzemysłowe apartamenty, tak i styl industrialny meble cechuje maksymalna prostota. Efekt industrializmu najłatwiej uzyskać, wyposażając przestrzeń mieszkalną w meble będące wariacjami na temat dawnego wyposażenia fabryk i zakładów przemysłowych.
Niegasnąca popularność stylu industrialnego, który jest atrakcyjny ze względu na możliwość maksymalnego zindywidualizowania zamieszkiwanych przez nas wnętrz niewielkim kosztem sprawia, że w ostatnich kilku latach niejeden meblowy sklep online specjalizuje się w meblach tego trendu.