Designerskie lampy dekoracyjne

lampy dekoracyjne

Odpowiednio dobrana lampa to nie tylko źródło światła ale i wyjątkowa dekoracja. Widoczna z wielu miejsc domu nadaje wnętrzom unikatowy charakter. Pięknie wygląda w świetle dnia i a jej blask rozświetla wieczorne ciemności. 


Lampy wiszące – wyjątkowa ozdoba wnętrza

lampy dekoracyjne

Obecnie w dekoracji wnętrz królują dwa rodzaje dekoracyjnych lamp sufitowych – wiszące i z abażurem. Pierwszy rodzaj lamp daje nieograniczone możliwości wyboru tworzywa i formy. Spotyka się żyrandole złożone z kilku a nawet kilkunastu maleńkich szklanych kloszy, albo ogromne, pojedyncze bańki. Szkło może być transparentne, białe, przydymione a nawet w kolorze szampańskim. 

Alternatywą dla szkła są wiszące klosze w stylu boho, wykonane z trawy morskiej czy drewna. Miłośników stylu industrialnego zachwycą lampy z metalu, w tym również emaliowanego, lub postarzanego. Przybierają one kształt jednolitych kloszy albo ciekawych przeplatanek z cienkiego stalowego drutu. 

Dekoracyjne abażury – minimalistyczne piękno 

Ogromną popularnością cieszą się także lampy w formie dużego abażura. Większość z nich posiada jedno źródło światła, choć spotyka się także modele 3 czy 4 punktowe. Abażury przypadną do gustu osobom ceniącym minimalizm we wnętrzach, ponieważ ich prosta forma ładnie komponuje się z otoczeniem. Wybierając kolor tkaninowego klosza zbliżony do barwy ścian można osiągnąć niezwykle elegancki efekt klasycznej harmonii. 

Lampy dekoracyjne abażurowe mogą przylegać bezpośrednio do sufitu, wówczas będą nazywane plafonami, lub wisieć na żyłce, pozostawiając przestrzeń pomiędzy sufitem a abażurem. I to właśnie wiszące abażury prezentują się najpiękniej. 

About: Apoloniusz