Jaką lampę sufitową wybrać?

Jaką lampę sufitową wybrać?

Jaką lampę sufitową wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym zazwyczaj znajduje się tylko małe okno, więc większość światła powstaje dzięki sztucznemu oświetleniu. Umieszcza się je albo nad lustrem albo na suficie i ścianach. Jeśli jesteś fanem prostego i eleganckiego designu, być może spodoba Ci się lampa sufitowa. Jest ona, jak sama nazwa wskazuje, przymocowana bezpośrednio do sufitu i daje intensywne, jednolite ciepło. Najczęściej ma kształt okrągły, ale zdarzają się też warianty kwadratowe. Możliwe jest również oświetlenie łazienki za pomocą reflektorów punktowych umieszczonych na suficie lub ścianie. W przypadku większych łazienek polecane są również lampy ścienne.

Oświetlenie sufitowe w łazience

Ponieważ łazienki potrzebują ogólnego oświetlenia, istotne jest, abyś początkowo skupił się na lampach sufitowych. Większość ludzi woli używać świateł wpuszczanych lub montowanych na suficie. Jeśli pójdziesz na kombinację źródeł światła dla swojej łazienki, musisz znaleźć idealną równowagę. Inteligentne pomysły na oświetlenie sufitowe łazienki mogą przekształcić twoją przestrzeń. Szybkie zmiany w technologii w połączeniu z ciągle rosnącą gamą wykończeń, stylów i kształtów sprawiły, że oświetlenie łazienkowe stało się jednym z najbardziej ekscytujących obszarów współczesnego projektowania. Niektóre lampy sufitowe montowane są równo z sufitem i są całkowicie zamknięte za rozproszonym szkłem lub kloszem, a niektóre wpuszczane są w sufit jako lampy puszkowe, podczas gdy inne wiszą nieco niżej i odbijają się w górę, aby pomóc rozproszyć światło w całym pomieszczeniu. Są nawet żyrandole, aby dodać blasku i połysku do mniejszych łazienek. Oświetlenie sufitowe oferuje wiele różnych konfiguracji.

Oświetlenie w łazience – to warto rozważyć

lampa sufitowa

Nie ma to jak naturalne światło, prawda? Prawdziwy kolor naszej twarzy, włosów, makijażu i ubrań jest najlepiej widoczny w świetle dziennym, więc jest to jakość światła, którą będziesz chciał naśladować w łazience. Po pierwsze, wybierz lampy łazienkowe o białych kloszach – mroźnych, przezroczystych lub innych. Po drugie, użyj żarówek, które oddają kolory odpowiednio do pomieszczenia. Łatwo jest pomyśleć, że do oświetlenia małej łazienki wystarczy jedna lampa górna lub pojedynczy kinkiet nad lustrem. Jednak nawet jeśli pomieszczenie jest małe, pojedyncza oprawa świetlna jest często niewystarczająca. Zastosuj warstwowe oświetlenie. Mówiąc najprościej, oświetlenie warstwowe polega na zastosowaniu wielu rodzajów oświetlenia w celu stworzenia dobrze oświetlonej i zrównoważonej przestrzeni. Pomyśl o oświetleniu otoczenia dla ogólnego oświetlenia, o oświetleniu zadaniowym dla określonych obszarów (np. kinkiety zamontowane po obu stronach lustra nad umywalką) oraz o oświetleniu akcentującym dla obszarów zainteresowania (takich jak chłodne płytki mozaikowe w Twojej głównej łazience).