Na co zwrócić uwagę, wybierając porcelanę?

Zakup porcelany do domu nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać, że jest to zakup na długie lata, a porcelana ma nam służyć w czasie najważniejszych rodzinnych spotkań. Jak wybrać porcelanę, która będzie elegancka i stylowa? 

Biel jest dobra zawsze

Jednym z najbardziej klasycznych i uniwersalnych rozwiązań jest biała porcelana. Jest to kolor, który pasuje do każdego wnętrza i dzięki zmianie dodatków bardzo łatwo zaaranżować stół, który za każdym razem będzie wyglądał inaczej. Dla miłośników klasyki, którzy cenią sobie solidne wykonanie ciekawą propozycją jest porcelana marki Ćmielów. 

Ćmielów przez wiele lat bł projektowany jako klasyczna, biała porcelana. Obecnie kolorystyka jest bardzo szeroka tak, że każdy znajdzie deseń idealny dla siebie. 

Jakość jest najważniejsza

Porcelana marki Ćmielów to nie tylko eleganckie wykonanie, to również porcelana najwyższej jakości. Warto wziąć to pod uwagę i kupując komplet obiadowy zwrócić uwagę na jakość. 

Dobrej jakości porcelana jest przezroczysta. Trzymana pod światło przepuści promienie słoneczne i zobaczymy odbicie swojej dłoni. Nie ma możliwości dostrzec tego w porcelanie złej jakości. Dlaczego? Ukrywając sztuczne materiały producenci pokrywają je białym szkliwem. Oryginał już po wypaleniu jest biały. 

Bardzo charakterystyczny jest również ciężar porcelany. Prawdziwa porcelana jest lekka, co nie znaczy, że jest delikatna. Im cieńsza porcelana tym lepsze jest jej wykonanie. 

Zwracając uwagę na fason, kolor oraz jakość porcelany można wybrać serwis, który będzie służył nam przez długie lata.

About: Apoloniusz