Kupujemy śpiworek do wózka

Kupujemy śpiworek do wózka

Jeśli chce się z dzieckiem wychodzić na spacery w wózku, powinno się mu kupić odpowiedni śpiworek. I choć wie to praktycznie każdy rodzic, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakimi cechami taki śpiworek powinien się charakteryzować, a co najważniejsze, z jakiego powodu dobry model śpiworka jest w ogóle tak ważny.

Jaki powinien być śpiworek dziecięcy?

Podstawowe zadania, które musi spełnić dobry dziecięcy śpiworek, to zapewniać maluchowi po pierwsze bezpieczeństwo, a pod drugie, wygodę. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Dobry śpiworek musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim komfortem termicznym. Dziecku nie może w nim być ani zbyt ciepło, ani zbyt zimno. Co więcej, śpiworek nie może również wpływać na stan skóry, czyli np. jej podrażniać lub uczulać.
Oczywiście dobry niemowlęcy śpiworek to także zadania od strony wygody. Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na jakość materiału wyściełającego wnętrze śpiworka i to, jak jest on miły w dotyku.

Jak powinno się wybierać śpiworki niemowlęce?

Jeśli chce się kupić dobry model śpiworka, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na taki detal, jak materiał, z którego jest on wykonany. Co bardzo istotne, równie dużą uwagę trzeba przyłożyć do tego, jakie jest wyściełanie śpiworka, jak i również materiał użyty na jego warstwie wewnętrznej. Jeśli będzie się chodziło z dzieckiem na zimowe spacery, rewelacyjnym pomysłem będzie śpiworek do wózka z futerkiem, który pozwoli dodatkowo zabezpieczyć szyjkę dziecka przed dostawaniem się do niej zimnego powietrza.
Innego typu bardzo ważną sprawą jest również to, jakie będzie w danym modelu śpiworka zastosowane zapięcie. Poleca się w pierwszej kolejności wybranie modelu z zamkiem błyskawicznym, ponieważ zamyka się on zdecydowanie najszybciej, a co więcej, jest on całkowicie bezpieczny dla dziecka. Odradza się natomiast kupowanie modeli z rzepami.

Więcej: Tutumi pl