Meble designerskie – jak kupić?

Meble designerskie – jak kupić?

Wiele sklepów meblowych szczyci się posiadaniem w swojej ofercie mebli designerskich. Jednak nie każdy mebel faktycznie powinien być tak nazywany. Jak nie dać się nabrać na nazwę i rzeczywiście kupić meble designerskie?

Meble designerskie – charakterystyka

Co jest wyznacznikiem mebli designerskich? Niepowtarzalność. Tak jak kolekcje ubrań tak i kolekcje mebli projektowane są w ograniczonej ilości produktów. Dlatego każdy mebel wykonywany jest z niezwykłą starannością na każdym etapie produkcji, a materiały użyte do jego wykonania bardzo często są unikatowe i rzadko stosowane. Jednak takie meble zwykle łączą w sobie też funkcjonalność, wygodę użytkowania i ciekawy wygląd. Nie mają tylko skupiać wzroku, ale być przede wszystkim użyteczne.

Można powiedzieć, że meble designerskie to praktyczne produkty, które przez swój wygląd są uznawane za bardziej interesujące, czasem kontrowersyjne, a często niepotrzebne, bo wciąż wiele osób nie umie w nich dostrzec mebli samych w sobie, a jedynie widzi w nich ładne dodatki.

Jak kupić meble tego typu?

Meble designerskie przede wszystkim sprzedają małe butiki meblowe, często też pojedyncze produkty trafiają do outletów, ale też coraz więcej sklepów meblowych ściąga pojedyncze sztuki lub serii takich mebli, ponieważ klientów nimi zainteresowanych jest coraz więcej.

Kupując meble tej kategorii warto się im bardzo dokładnie przyjrzeć. Nie tylko ważne są wymiary i cena, ale też sposób wykonania powinien być na najwyższym poziomie, a same materiały muszą być wysokiej jakości. A najlepiej, żeby było to potwierdzone przez kartę z danymi technicznymi. Niektóre meble wyróżniają się na pierwszy rzut oka wśród innych i można mieć pewność, że są produktem designerskim, a nie masowym, ale jest też wiele mebli tworzonych przez projektantów, które z pozoru wyglądają na zwykłe choć są np. z limitowanej edycji.