Łóżko kontynentalne 140×200 – co warto o nim wiedzieć?

Łóżko kontynentalne 140×200 – co warto o nim wiedzieć?

Łóżko kontynentalne 140×200 – co warto o nim wiedzieć?

Łóżka kontynentalne to meble do spania, które coraz częściej goszczą w sypialniach, wypierając tradycyjne łóżka. Kiedyś można je było spotkać raczej wyłącznie w hotelach o wysokim standardzie, kojarzone są bowiem z produktami luksusowymi, i prestiżowymi. Obecnie stały się bardziej powszechne i łatwiej dostępne, choć i tak trzeba za nie zazwyczaj zapłacić więcej niż za standardowe łóżka. Czym odznacza się łóżko kontynentalne 140×200 cm?

Łóżka kontynentalne – inna jakość spania

Osoby przyzwyczajone do spania w tradycyjnych łóżkach z ramą, będą prawdopodobnie bardzo pozytywnie zaskoczone, jeśli położą się spać w łóżku kontynentalnym. Zazwyczaj posiadana ono aż dwa materace gwarantującego miękkość i lekkość, a także warstwę wierzchnią wyprofilowaną tak, aby chronić kręgosłup i kark. Poza tym, duży zagłówek, najczęściej z puchowego materiału, również sprzyja sympatycznemu odpoczynkowi. Wiele osób, które zamieniły klasyczne łóżka na łóżka kontynentalne już po zaledwie kilku dniach odczuło znaczącą poprawę jeśli chodzi o poziom snu i regeneracji.

Meble do spania typu kontynentalnego – niewysłowiona elegancja

Łóżka kontynentalne są tworzone w taki sposób, aby zachwycać wizualnie. Pasują idealnie do nowoczesnych wnętrz w stylu glamour lub do pomieszczeń w stylu industrialnym. Często stosowanym zabiegiem są karbowania i pikowania na powierzchni łóżek tego typu. Zachwycający efekt daje również zagłówek w kształcie muszli. Łóżko typu kontynentalnego jest doskonałym wyborem dla wymagających użytkowników.

Łóżko kontynentalne 140×200 – idealne wymiary

Zazwyczaj łóżka kontynentalne są duże i przestronne, aby stanowiły prawdziwą ozdobę sypialni i zdecydowanie rzucały się w oczy. Obecnie jednak produkuje się także mniejsze łóżka kontynentalne przeznaczone do aranżacji sypialni o małych metrażach i niezbyt ustawnych kształtach. Łóżko o wymiarach 140×200 cm (zobacz na stronie sklepu) jest bardzo uniwersalne. Może służyć zarówno dla jednej, jak i dwóch osób.