Jak wybrać odpowiedni kinkiet do wnętrza?

Jak wybrać odpowiedni kinkiet do wnętrza?

Jak wybrać odpowiedni kinkiet do wnętrza?

Oprócz głównego światła w pomieszczeniu często stosuje się oświetlenie uzupełniające, które zapewnia lepsze oświetlenie określonych obszarów. W tym celu stosuje się kinkiety. Jednak wybór takiego oświetlenia to ważna kwestia, nie można wybrać byle jakiego, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. 

Co to jest kinkiet? Oświetlenie ścienne

Patrząc na ewolucję kinkietu, warto zauważyć, że przez setki lat jego istnienia nie zmieniło się przeznaczenie, ale znacznie zmienił się jego wygląd. W dawnych czasach takim oświetleniem była pochodnia wisząca na ścianie, ale dziś dostępne są tysiące odmian lamp ściennych.

Szeroki wybór kinkietów ściennych znajdziesz tutaj.

Oświetlenie miejscowe

Jest to bezpośrednie przeznaczenie tego typu oprawy. Służy do oświetlania małych powierzchni, niewielkich pomieszczeń lub elementów dekoracyjnych (luster, obrazów). Dość powszechne jest również stosowanie oświetlenia miejscowego w pobliżu łóżka w sypialni.

Również do innego małego rodzaju można zaliczyć kinkiet ścienny kierunkowy. Jest to unikalna konstrukcja działająca na zasadzie latarni. Kinkiety tego typu są one przymocowane do ściany, ale ma elastyczną podstawę, która umożliwia skierowanie światła w pożądanym kierunku.

Rodzaje opraw oświetleniowych

Obecnie na rynku dostępnych jest tysiąc różnych odmian tego typu urządzeń oświetleniowych, o różnym wzornictwie, kolorystyce. Wszystkie te typy można jednak połączyć w odrębną klasyfikację, w zależności od formy wykonania. Biorąc pod uwagę warianty z zamkniętymi kloszami, możemy wybrać dowolny kształt i formę oraz być wykonany z różnych materiałów.

Różnorodność dekoracyjnych kinkietów jest dość duża. Pełnią one głównie rolę dekoracji pomieszczeń. Można je wykonać w dowolnym kształcie, w formie lampionów, świec, kwiatów i wielu innych. W ich przypadku warianty są ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta. Osprzęt ten jest produkowany seryjnie w najbardziej popularnych odmianach, a także na zamówienie.