Czy warto zastosować płytki drewnopodobne w łazience?

Czy warto zastosować płytki drewnopodobne w łazience?

Czy warto zastosować płytki drewnopodobne w łazience?

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie drewna w łazience to nowatorski i wyjątkowy pomysł. Nowoczesne płytki drewnopodobne odwzorują przeróżne faktury drewna. Dzięki temu łazienka zyska unikalny oraz niepowtarzalny charakter. Obecnie płytki drewnopodobne służą do wykończenia łazienki w sposób minimalistyczny lub nowoczesny. 

Czym są płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne to kafelki z ceramiki lub gresu, które emitują swoim wyglądem naturalne drewno. W przeciwieństwie do drewnianych desek świetnie sprawdzą się one w pomieszczeniach, w których panuje spora wilgotność, czyli w, takich jak kuchnia lub łazienka. Ten rodzaj płytek wyróżnia się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Ponadto płytki emitujące drewno dodają pomieszczeniu przytulności. Zatem, wybierając takie płytki domownik może stworzyć domowe spa, dodając klimatyczne oświetlenie i odrobinę zieleni.

płytka drewnopodobna łazienkowa

Płytki drewnopodobne – łazienka. Czy warto?

Oczywiście płytki drewnopodobne nie są w stanie całkowicie zastąpić prawdziwego drewna, ale posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim są one odporne na działanie wody, wszelkie uszkodzenia mechaniczne i pleśń, co jest szczególnie istotne w przypadku łazienki. Poza tym powierzchnia drewnopodobnych płytek jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć ją szmatką moczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu bądź octu. Należy zaznaczyć, że płytki drewnopodobne stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne. W sklepach dostępnych jest wiele różnych wzorów i kolorów tego typu kafelków, które różnią się od siebie usłojeniem, fakturą oraz odcieniem. Z tego powodu pasują one do każdego stylu wnętrzarskiego. Dodatkowo kafelki drewnopochodne dostępne na ekspercilazienek.pl umożliwiają stworzenie eleganckiej łazienki i nadanie jej sielskiego klimatu z nutką sentymentalizmu.