Oryginalne suszarki do naczyń – jakie są najpopularniejsze modele?

suszarka do naczyń - model wiszący

Producenci oferują wiele modeli suszarek do naczyń, dzięki czemu pasować będą do każdej kuchni. Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko suszarki wiszące, ale również modele stojące. Nie można zapominać także o suszarkach dwupoziomowych, które są bardzo praktyczne i łatwe w użytkowaniu.

Moda na suszarki wiszące

Wisząca suszarka do naczyń doskonale sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, gdzie jest mało miejsca do zagospodarowania. Suszarki tego typu montowane są zazwyczaj bezpośrednio nad zlewem albo obok niego. Kluczem do sukcesu jest to, aby ociekacz na naczynia zamontowany był w takim miejscu, aby był do niego bezproblemowy dostęp. Suszarki muszą udźwignąć ciężkie naczynia, dlatego też warto zamontować je na solidnych kołkach.

Stojące suszarki do naczyń

Stojąca suszarka do naczyń doskonale sprawdzi się w większych kuchniach w których dość często myje się kuchnie ręcznie. Ciekawą propozycją może okazać się narożna suszarka, dzięki której będzie można zoptymalizować wolną przestrzeń. Godna polecenia jest ociekacz na naczynia, który posiada dodatkowy pojemnik na sztućce.

Suszarki do szafki

Suszarki do zabudowy są dobrym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie walory estetyczne. Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania to warto szafkę postawić nad zlewem. Nie można zapominać także o popularnych suszarkach wiszących na relingu, które stosowane są przede wszystkim w nowoczesnych kuchniach.

About: Apoloniusz