Mieszkanie od dewelopera – plusy i minusy

Mieszkanie od dewelopera – plusy i minusy

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Warto wybrać taką nieruchomość, która będzie miała atrakcyjny układ, ale która będzie również zlokalizowana blisko centrum, co wcale nie jest łatwe. Dlaczego opłaca się kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Plusy mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego to bardzo inwestycja w przyszłość. Nowe mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji będzie można sprzedać z większą łatwością, niż lokal w starym budownictwie. Inwestycje z rynku pierwotnego to dobre rozwiązanie i bez wątpienia warto je rozważyć.

Większe szanse na kredyt hipoteczny

Mało kto może pozwolić sobie na zakup mieszkania z własnych oszczędności, przeważnie trzeba posiłkować się kredytem. Decydując się na nabycie mieszkania na rynku pierwotnym jest większa szansa na otrzymanie dodatkowych pieniędzy od banku.

Wykończenie od A do Z

Warto mieć na uwadze również to, że w tym wypadku można wykończyć mieszkanie zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Mieszkanie może być dostosowane do potrzeb rodziny.

Jakie są minusy mieszkania od dewelopera?

Największym minusem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest oczywiście jego cena. Trzeba też mieć na uwadze to, że nie wszyscy deweloperzy w Krakowie będą uczciwi, dlatego przed podjęciem współpracy należy bardzo wnikliwie prześledzić ich działalność. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze to, że decydując się na zakup mieszkania od poprzedniego właściciela, trzeba uwzględnić koszty jego remontu, co może okazać się drogie.

Tak, czy inaczej taką decyzję należy bardzo dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie za i przeciw.