Jakie wybrać idealne kwietniki do salonu?

Jakie wybrać idealne kwietniki do salonu?

Jakie wybrać idealne kwietniki do salonu?

Obecność roślin w otoczeniu to nie tylko sposób na podkreślenie jego estetyki. Kiaty mają również pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlatego tak cenne jest udekorowanie nie tylko ogrodu czy balkonu, ale również wnętrza dom. W tym artykule dowiesz się, jakie kwietniki wybrać by idealnie wkomponowały się w styl i nastrój panujący w salonie.

Są trzy rodzaje kwietników:

  • stojące
  • wiszące
  • ścienne

Warto się przyjrzeć ofertom na kwietniki do salonu w dużych sklepach jak tutaj: https://www.sfmeble.pl/inspiration/kwietniki-do-salonu-nowoczesne-i-klasyczne-propozycje

Stojące kwietniki

roslina-dekoracyjna-palmaDziś są to produkty o zróżnicowanym wzornictwie, dzięki czemu z łatwością dobierzesz model do najbardziej oryginalnej dekoracji. Nowoczesne kwietniki do salonu muszą pasować do stylu wnętrza. Modele drewniane świetnie prezentują się we wnętrzach klasycznych, rustykalnych i skandynawskich. W pomieszczeniach minimalistycznych kwietnik ze stali idealnie się wkomponuje w aranżację całego pomieszczenia. Prosty design wpasuje się w każde wnętrze, wystarczy zwrócić uwagę na kolor wybranego produktu. Złoto lub srebro zdecydowanie podkreśli urok wnętrza i dodaj elegancji mniej błyszczącym aranżacjom.

Wiszące kwietniki

Coraz częściej wybieramy modele wiszące, ponieważ stanowią piękny sposób na dekorację ścian, wzbogacenie okien, które nie są wyposażone w zasłony i rolety. Doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne podwójne lub potrójne kwietniki, które można dokupić z karniszami. Zazwyczaj ich ramy są wykonane z czarnej i złotej stali, a donice zawieszone są na sznurach. Te nowoczesne kwietniki mają możliwość dostosowania układu doniczek względem siebie. W połączeniu z precyzyjnie dobranymi roślinami dają piękny efekt dekoracyjny.

Ścienne kwietniki

Nowoczesne kwietniki do salonu mogą również tworzyć piękne kompozycje ścienne. Kwietnik ścienny z półkami zajmuje niewiele miejsca i zapewnia wspaniały efekt dekoracyjny. Pozwala również na bezproblemową pielęgnację roślin. Te nowoczesne kwietniki są przykładem doskonałego projektu, który jest stylowy i praktyczny. Kwietnik pełni punkcję elementu dekoracyjnego, który ozdabia ścianę.