Gdzie można wykorzystać ledowe żarówki g9?

Gdzie można wykorzystać ledowe żarówki g9?

Gdzie można wykorzystać ledowe żarówki g9?

Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba osób, które tradycyjne żarówki zastępują nowoczesnymi żarówkami ledowymi g9. W wymagającej branży oświetleniowej technologia LED zdobywa coraz większą popularność. Wynika to oczywiście z tego, że żarówki LED są energooszczędne, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki.

Co warto wiedzieć o żarówkach LED?

Mechanizm działania technologii ledowej zapewnia zdecydowanie większą sprawność pracy. Zwykłe żarówki wykorzystują wyłącznie 10% dostarczanej do nich energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o żarówki LED g9 to liczba ta wzrasta aż 9-krotnie. Mniejsze zużycie energii przekłada się automatycznie nie tylko na mniejsze rachunki za prąd. Olbrzymie oszczędności zauważy się dopiero wtedy, gdy oświetlenie zmieni się w całym domu. Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem żarówek led g9 jest ich długość pracy. Oryginalne żarówki od renomowanych producentów mogą pracować nawet 30 000 godzin. Pamiętać należy także o tym, że żarówka g9 LED nie przepala się. Zbiegiem czasu traci ona jedynie swoją moc i jasność.

Nowoczesne diody LED

Oryginalne diody LED nie nagrzewają się, dlatego też z ich olbrzymiego potencjału można skorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdych warunkach. Nowoczesne żarówki poradzą sobie nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Dzięki diodom LED nie ma również ryzyka przypadkowego oparzenia, czy też nie przypali się sąsiadujących elementów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu sytuacjach to właśnie źle dobrane tradycyjne żarówki są jedną z głównych przyczyn pożarów. Pamiętać należy również o tym, że żarówki led g9 posiadają nieco inny trzonek niż gwinty stosowane w zwykłych żarówkach.

Jakie są rzeczywiste wymiary gwintu g9?

Tradycyjny gwint g9 wyróżnia się charakterystycznymi nóżkami, czyli popularnymi pętelkami. Jak łatwo się domyślić rozstaw stanowi oczywiście 9 milimetrów. Pamiętać należy również o tym, że wielkość górnej części żarówki g9 nie jest tak naprawdę szczegółowo zdefiniowana. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że gwinty g9 są niewielkie zwłaszcza jak porówna je się do popularnych gwintów edisonowskich. Oryginalna żarówka g9 ze sklepu Candellux doskonale sprawdzi się w nowoczesnych żyrandolach. Wynika to oczywiście z tego, że posiadają one małe gabaryty. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że odpowiednikiem gwintu g9 są popularne gwinty g4. Olbrzymim atutem gwintów g9 jest to, że zarówno montaż jak i demontaż jest bardzo prosty. Dzięki nietypowej budowie bardzo trudno jest gwint g9 pomylić z konkurencyjnymi modelami.