FoIdealny żyrandol do stylowego salonu

Żyrandole wiszące powoli wracają do mieszkań, domów oraz biur klientów. Kilka lat temu bogatce, kryształowe żyrandole zniknęły z półek sklepowych, ustępując miejsca nowoczesnym, modernistycznym i minimalistycznym lampom. Teraz, coraz więcej osób stawia na królewski i bogaty styl w swoich wnętrzach. Chce, by znajdujący się tam asortyment był wyjątkowy i ekskluzywny. Żyrandol wiszący jest więc strzałem w dziesiątkę.

Żyrandole wiszące – modele

Żyrandoli w sklepach jest wiele. Różnią się między sobą rozmiarami, materiałem, z którego są wykonane, sposobem montażu oraz co najważniejsze – ceną. Warto tu bowiem wspomnieć, że te oryginalne, niestandardowe żyrandole należą do asortymentu dość drogiego, który zazwyczaj ściągany jest dla klienta na specjalne zamówienie.

Żyrandol w salonie

Takie piękne, eleganckie i wytworne żyrandole najlepiej sprawdzają się w przestrzennych, stylowych miejscach, w których panuje też wyjątkowy klimat. Przeważnie klienci montują je w salonach, w sypialniach, w jadalniach i kuchniach. Choć nie brakuje także fanów tego tylu lamp, którzy decydują się na taki ekskluzywny żyrandol nawet w łazience czy w holu korytarza.

Idealny do biura

Żyrandol jest często swoistą wisienką na torcie, jeśli chodzi o całą aranżację danego pomieszczenia. Dlatego też właściciele dużych firm i przedsiębiorstw, hotele czy drogie restauracje, decydują się na nie w miejscach, w których najczęściej przebywają klienci. Taki bowiem praktyczny i zarazem efektowny gadżet znacznie podnosi prestiż miejsca oraz sprawia, że staje się ono bardziej elegantsze i urokliwe dla osób je odwiedzających.

Ile kosztuje taki ponadczasowy żyrandol?

Współczesne żyrandole, które są dostępne w sklepach z oświetleniem nie wiele mają wspólnego z tymi, które wisiały w domach dziadków. Mimo, iż tamte były równie piękne, rozłożyste i efektowne, to teraz jednak klienci zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty. Takie żyrandole wiszące (kliknij) oprócz dobrych i niezawodnych źródeł światła powinny być także pięknie skomponowane z danym wnętrzem. Producenci muszą więc dobrze znać kolorystykę oraz materiały, które są obecnie na czasie, by stworzyć modele, które idealnie będą współgrać z meblami, fakturami, materiałami oraz dodatkami w konkretnych wnętrzach. Nie bez znaczenia jest także cena takiej lampy. Niewiele bowiem osób chce wydać na włoski żyrandol nawet 10000 czy 20000 tysięcy złotych. Tym bardziej, że można kupić takie dzieło za kwotę dziesięć razy mniejszą. I zapewne taki żyrandol również będzie efektowny i piękny.

About: Apoloniusz