Żarówki LED – co trzeba o nich wiedzieć?

Żarówki LED cieszą się coraz większą popularnością. Dziś stanowią sporą konkurencję dla halogenów i ksenonów. Wynika to z tego, że korzystanie z żarówek ledowych wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim żarówki LED są wydajne i oszczędne. Co zatem warto wiedzieć o żarówkach LED?

Zalety korzystania z żarówek LED

Jeszcze parę lat temu żarówki reflektorowe LED montowane były jedynie w najnowszych modelach samochodów. Dziś to się zmienia. Ich montaż możliwy jest także w starszych autach. Stąd m.in. wzrost popularności tego typu żarówek. Najczęściej żarówki LED montowane są jako światła do jazdy dziennej. Wynika to z oszczędności. Ledy o wiele mniej obciążają akumulator w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Ponadto cechuje je również to większa żywotność. Dużą zaletą ledów jest także fakt, iż emitowane przez nie światło jest najbardziej zbliżone do światła dziennego.

Korzystanie z żarówek ledowych

Trzeba jednak wiedzieć, że żarówki reflektorowe wymagają specjalnej konstrukcji. Wynika to z tego, że ledy grzeją od tyłu, a nie od strony elementu świetlnego jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. Co ważne, montując ledy jako reflektory tylne pamiętać trzeba o ważnej zasadzie. W takim przypadku ledy świecić muszą na wszystkie strony. Zbyt mocne diody mogą wprowadzać innych kierowców w błąd. Zbyt silne światło będzie bowiem zbliżone do świateł hamowania. To może doprowadzić do wypadku. W przypadku montażu ledów z przodu nie obowiązują żadne dodatkowe zasady i wytyczne.

Na Hurtownia-Światła.pl można znaleźć wiele ciekawych modeli żarówek ledowych.

About: Apoloniusz