Wygodna w użytkowaniu bateria wannowo prysznicowa

Wybierając elementy armatury łazienkowej trzeba brać pod uwagę walory estetyczne, jak też funkcjonalność. Elementy wykończeniowe powinny być wkomponowane w stylistykę wnętrza. Natomiast na komfort użytkowania armatury łazienkowej wpływać będą parametry, cechy, funkcje wybranych produktów.

Funkcjonalność armatury

Wybierając baterię wannowo prysznicową niezbędne jest ustalenie na jakiej wysokości ma być ona zamontowana. Trzeba to brać pod uwagę, szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci. Wówczas standardowa wysokość montażu baterii może okazać się nieodpowiednia. Zdecydować można się na montaż na wysokości poniżej pasa dorosłego człowieka. Innym rozwiązaniem jest montaż baterii na standardowej wysokości i asystowanie małym dzieciom podczas kąpieli.

Przy montażu baterii wannowo prysznicowej trzeba brać pod uwagę również wysokość montażu głowicy prysznica (ekspercilazienek.pl/baterie-wannowo-prysznicowe). Nie można jej zamontować za nisko, gdyż w takiej sytuacji użytkownicy prysznica mogą uderzać w nią głową podczas kąpieli. Natomiast montaż na za dużej wysokości może przekładać się na ograniczenie komfortu korzystania z głowicy prysznica przez niższe osoby.

Bateria z termostatem

Jednym z modeli na rynku baterii do pryszniców i wanien jest wersja z termostatem. Pozwala on ustalać temperaturę wody. W ten sposób bateria wannowo prysznicowa jest w stanie zapewnić większy komfort podczas kąpieli. Tego typu wyroby z rynku armatury łazienkowej wybierać można w wersjach:

  • natynkowej,
  • podtynkowej.

Korzystając z baterii z termostatem można sterować strumieniem wody przy wykorzystaniu dwóch pokręteł. Jedno odpowiada za ustalanie ciśnienia. Natomiast drugie pozwala ustalić oczekiwaną temperaturę wody. Korzystanie z takiego modelu baterii pozwala chronić przed poparzeniem. Z tego powodu jest to szczególnie komfortowe rozwiązanie podczas kąpieli dzieci.

About: Apoloniusz