Czym są płytki patchwork?

Płytki patchwork to nie tyle rodzaj płytek, co technika ich układania. Choć znana była od bardzo dawna i stosowana już wiele lat temu, obecnie przeżywa swój renesans.

Na czym to polega?

Układanie płytek we wzór patchwork to tworzenie fantazyjnych mozaik z pomocą kafelek, które pozornie nie pasują do siebie. Tworzenie takiej różnorodności wzorów oraz kolorów pozwala na uzyskanie niebanalnego efektu, który z pewnością zachwyci wszystkich gości.

Mozaikę taką można stworzyć przy pomocy płytek specjalnie do tego przygotowanych lub zdać się na własną fantazję w tym zakresie. Niezależnie od podjętej decyzji, uzyskany efekt z pewnością będzie niesamowity i niepowtarzalny.

To z pewnością świetna forma oszczędności, gdyż patchwork można stworzyć przy użyciu płytek z odzysku. Często można spotkać się z ogłoszeniami o oddaniu niewielkich ilości płytek, które stanowią odpad poremontowy. Zbierając po kilka płytek z różnych źródeł, można stworzyć naprawdę niesamowity efekt, którego nie znajdzie się nigdzie indziej.

Płytki patchwork do niewielkich pomieszczeń

Choć mogłoby się wydawać, że mnogość wzorów nie jest najlepszym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, nie do końca tak jest: wystarczy jedynie zastosować sprytne triki, które ułatwią zastosowanie takiej mozaiki.

Przede wszystkim, dobrze jest zastosować je wyłącznie na fragmencie ściany – na przykład w formie dwóch rzędów płytek. Z całą pewnością mozaiki nie należy układać naprzeciwko lustra: przez odbicie, powstałby efekt optycznego zmniejszenia pomieszczenia w związku z mnogością wzorów i kolorów.

Bez względu na wybraną opcję rozmiarową, warto dokładnie przemyśleć każdy fragment patchworku na www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork. Choć mogłoby się wydawać, że układy te są przypadkowe, wcale tak nie jest: to bardzo przemyślane motywy, które często oddają charakter tworzącego.

About: Apoloniusz