Nowoczesne wnętrza

Wygląd pomieszczeń, w których spędza się ogromną ilość czasu jest bardzo istotny. Urządzając i dekorując mieszkanie warto dopasować styl do potrzeb i do charakteru mieszkańców. Tradycjonaliści wybierają klasyczne elementy wystroju podczas gdy osoby nowoczesne szukają nietuzinkowych, modernistycznych rozwiązań. Jednym z elementów, które szturmem podbija nowoczesne wnętrza jest beton. Nie jest on już tylko budulcem ale elementem dekoracyjnym.

Beton we wnętrzu

Jeszcze niedawno goły beton we wnętrzach był uznawany za przejaw braku środków na finalne wykończenie lokum. Aktualnie stał się modnym elementem – stosowanym często zarówno na podłogach, ścianach czy w elementach dekoracyjnych lub meblowych. Zdecydowanie atrakcyjna jest zarówna struktura betonu, wrażenie solidności jakie sprawia oraz kolor – odcienie szarości są ostatnio bardzo wykorzystywane przy projektowaniu. Niestety sam beton, nie zabezpieczony przez inne substancje jest dosyć szorstki, podatny na warunki panujące w danym wnętrzu – dodatkowo w przypadku rozlania cieczy ma tendencję do chłonięcia jej do wnętrza. Dlatego stosuje się alternatywy upodobnione kolorem i fakturą do betonu: tapety, plastikowe okleiny, odpowiednie fasady meblowe, płytki imitujące beton. Oczywiście w wielu przypadkach beton stosowany jest na przykład na ścianach lub wykonywane są z niego elementy dekoracyjne. Wiele z takich elementów, wazonów lub donic można wykonać samodzielnie kierując się poradnikami znalezionymi w Internecie.

A może płytki betonopodobne?

Jak wspomniane zostało powyżej, sam beton podatny jest na rozwarstwianie, kruszenie oraz ma tendencję do absorpcji wody i innych cieczy. Często zatem na podłogach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz stosuje się gres: płytki imitujące beton. Są one dużo bardziej wytrzymałe, łatwiejsze w utrzymaniu porządku oraz równie atrakcyjne pod względem wizualnym. Płytki betonopodobne – https://ekspercilazienek.pl/plytki-betonopodobne w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru nie wymagają impregnacji, oraz są antypoślizgowe – ma to znaczenie jeśli znajdują się w często uczęszczanym pomieszczeniu.

About: Apoloniusz