Zawiasy meblowe – oryginalne czy tańsze zamienniki?

Kiedy kupujemy meble, najczęściej zwracamy uwagę na to, by miały one odpowiednie wymiary, kolor, a także by dobrze się prezentowały. Jednak w codziennym użytkowaniu sprawdzają się inne cechy, czyli funkcjonalność, komfort, a także bezpieczeństwo, a za nie w dużej mierze są odpowiedzialne zawiasy meblowe. Ich wybór nie może być więc przypadkowy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wybrać zawiasy oryginalne, czy zdecydować się na tańsze zamienniki, warto dokładnie przeanalizować to, co każdy z tych wariantów jest nam w stanie zapewnić. 

Zawiasy meblowe oryginalne

W pierwszej chwili możemy się zastanawiać nad tym, czy faktycznie musimy zainwestować w zawiasy meblowe, które są oryginalne. Im bardziej znany producent, tym cena jest wyższa. Z drugiej strony płacimy za jakość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania mebli. Musimy więc zwracać uwagę na to, by takie elementy, jak zawiasy, mogły służyć jak najdłużej. Jeśli wybierzemy oryginalne, wtedy nie musimy się o to tak naprawdę martwić. 

Zawiasy meblowe z niższej półki

Kupując natomiast zawiasy tańsze, czyli tak zwane zamienniki, nigdy nie mamy pewności, co do tego, czy są one wykonane z materiałów najwyższej jakości, a także czy zostały odpowiednio przetestowane. Z kolei wymiana zużytego zawiasu może odbić się negatywnie na wyglądzie frontów szafek, jeśli otwór zawiasowy zostanie uszkodzony. Co prawda zawiasy meblowe z niższej półki są tańsze, ale w dłuższej perspektywie czasu jest to zdecydowanie droższa inwestycja, jeśli co jakiś czas będziemy musieli je wymieniać na nowe.

Spodobało się? Osoby zainteresowane zapraszam pod ten adres

About: Apoloniusz