Czym charakteryzuje się pled z wełny czesankowej?

pled

Oryginalny pled z wełny czesankowej doskonale sprawdzi się nie tylko w sezonie zimowym. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżnia się wełna czesankowa i dlaczego warto właśnie na nią postawić.

Oryginalny i niepowtarzalny design

W dzisiejszych czasach pled z wełny czesankowej ceniony jest nie tylko ze względu na swoje właściwości termiczne, ale również ze względu na oryginalny design. Wełna czesankowa jest wnętrzarskim hitem, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi pledami lub modnymi kocami. Osoby, które nie mogą znaleźć niczego ciekawego w rozsądnej cenie, zawsze mogą samodzielnie wykonać swój wymarzony pled.

Co warto wiedzieć o wełnie czesankowej?

Oryginalna wełna czesankowa uzyskiwana jest najczęściej z sierści wielu różnych gatunków zwierząt. W Polsce najbardziej ceniona jest oczywiście wełna owcza, ale producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również wełnę z lamy albo wielbłąda. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale długość włókien owczej wełny może dochodzić nawet do 40 cm.

Jak powstaje pled z wełny czesankowej?

Przed przędzeniem poszczególne włókna wełny czesankowe są dokładnie czesane za pomocą specjalnej szczotki, po czym układane są płasko, równolegle względem siebie. W ten prosty sposób można usunąć najkrótsze włókna. Gładka przędza z długich włókien swoim kształtem do złudzenia przypomina zwykły sznur. Warto wspomnieć także i o tym, że pled z wełny czesankowej nie należy do najtańszych wydatków. Za wysokiej jakości pled przyjdzie nam zapłacić około 300 zł.


About: Apoloniusz