Jaką pościel wybrać?

Znaczenie snu dla zdrowia i kondycji całego organizmu jest ogromne. Równie ważne jest jednak odpowiednie dobranie pościeli, nie tylko do własnych upodobań i gustu, ale również do panujących warunków atmosferycznych. Jak tego dokonać i jaki materiał będzie spisywał się najlepiej?

Pościel bawełniana

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy materia na pościel. Swą popularność zawdzięcza głównie doskonałej relacji ceny do jakości. Pościel ta jest przede wszystkim niedroga, a przy tym pozwala skórze oddychać podczas snu, co jest bardzo ważne szczególnie w lecie, więcej informacji i produktów znajdziesz na podpierzyna. Pościel bawełniana łatwo się pierze i przechowuje, co czyni ją wygodną w użytkowaniu.

pościel satyna bawełna

Pościel satynowa

Pościel satyna bawełna jest ceniona głównie za to, jak się prezentuje, oraz za niezwykle miły dotyk. Jest nieco droższa niż wersja bawełniana, jednak jej połyskliwy wygląd i niezwykle miły dotyk sprawia, że jest warta tej wyższej ceny.
Nieco trudności może sprawiać jej pranie, ponieważ wymaga niestandardowych procedur i zachowania ostrożności co do stosowanych środków piorących, jednak sen w tak delikatnej pościeli wynagradza te problemy. Pamiętać jednak należy o tym, że pościel ta nie ma zbyt dobrych właściwości izolujących ciepło, co powoduje, że stosować ją należy jedynie w czasie, gdy temperatura jest nieco wyższa. Najlepiej sprawi się ona w lecie, a na zimę warto jednak posiadać coś bardziej ciepłego, co uchroni przed zbyt dużym przemarznięciem.

About: Apoloniusz