Pufa czy siedzisko – co wybrać do przedpokoju?

Przedpokój bardzo często jest pomijany podczas aranżacji domu czy mieszkania, a to duży błąd, gdyż jest to miejsce reprezentacyjne, w którym witamy oraz żegnamy gości. Przedpokój to wizytówka domu, występ do dalszej aranżacji. Jak urządzić takie pomieszczenie?

Najważniejsza jest szafa

pufa
W przedpokoju nie może zabraknąć szafy, to element niezbędny. Obecnie wybór takiego wyposażenia jest duży, można zdecydować się na zakup szafy gotowej w salonie meblowym, warto odwiedzić też sklep online, gdyż tam zazwyczaj wybór jest zdecydowanie dużo większy i ceny są przystępniejsze. Jeżeli wymiary przedpokoju są nietypowe, można zdecydować się na zamówienie szafy u stolarza, który wykona meble dopasowany do naszych potrzeb oraz upodobań. Szafa musi być pojemna, to ważne.

Co oprócz szafy?

Szafa to podstawa, ale oprócz niej przyda się też designerska pufa do przedpokoju, albo ławeczka, na której będzie można usiąść i w komfortowych warunkach założyć obuwie. Jeżeli przedpokój jest większy, warto umieścić w nim również komodę na drobiazgi na przykład szaliki, czapki i innego tego typu akcesoria odzieżowe. Ważne są także dodatki oraz oświetlenie. Ponieważ w przedpokoju ściągamy lub wkładamy odzież, należy zadbać o dobre oświetlenie. Nie może zabraknąć również dużego lustra, aby można było przed wyjściem sprawdzić, czy wybrana stylizacja jest w porządku i czy wyglądamy, jak należy. Przedpokój jest ważny i warto dołożyć starań i urządzić go nie tylko stylowo, ale też funkcjonalnie.

About: Apoloniusz