Jak najwygodniej korzystać z laptopa? Nowoczesne biurka i inne rozwiązania

Laptopy to obecnie najpopularniejsza wersja komputera domowego. Używane są do pisania, korzystania z internetu, oglądania filmów, a nawet gamingu. Nie wszyscy jednak korzystają z nich w korzystny dla zdrowia sposób. Długotrwałe trzymane laptopa na kolanach, jeśli powtarza się regularnie, to niezbyt dobry pomysł dla bezpieczeństwa sprzętu, jak i dla stanu mięśni i stawów użytkownika.

Laptop na biurku

biurkoEkran laptopa znajduje się na innej wysokości względem oczu użytkownika, niż ekran komputera stacjonarnego. Dlatego postawienie go na biurku przeznaczonym do korzystania z tego drugiego nie zawsze zapewni niezbędny poziom komfortu. Przy wybieraniu biurka pod laptop należy uwzględnić swój wzrost, a co za tym idzie – zasięg rąk. Korzystając z asortymentu ze sklepu online, mamy możliwość szybkiego sprawdzenia wymiarów biurek, łatwo więc dobrać je do indywidualnych potrzeb. Użytkowanie laptopa powinno pozwalać na swobodne ruchy stawów i barków, bez napięcia czy niepotrzebnych obciążeń. Na szczęście nowoczesne biurka tworzone są z myślą o oczekiwaniach właścicieli laptopów, pozostawiając także duże pole do manewru w zakresie stylów i materiałów.

Laptop na stoliku

Innym sposobem na wygodne użytkowanie laptopa jest sięgnięcie po stolik o regulowanej wysokości i kącie nachylenia blatu, który można ustawić wszędzie – także na łóżku. Stoliki takie są niekiedy wykonane z drewna, jednak najlepszą opcją wydaje się być stal malowana proszkowo. Metalowy stolik nie pozwoli, by laptop się przegrzewał – niektóre z nich są dodatkowo wyposażone we wbudowany w blat wiatrak, uruchamiany za pomocą złącza USB. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie, po które dobrze jest sięgać od czasu do czasu. Korzystanie z laptopa w pozycji leżącej nie powinno stać się podstawowym sposobem jego użytkowania. Przy codziennej pracy niezastąpione staje się dobre biurko, jak również krzesło, utrzymujące kręgosłup w optymalnej pozycji.

About: Apoloniusz