Lampy o charakterze industrialnym do bezpretensjonalnych wnętrz

Aranżacja wnętrza o charakterze industrialnym wymaga wielu przemyśleń. Tego typu pomieszczenia powinny przywodzić na myśl opuszczoną fabrykę, pełną wystających rur, surowych murów oraz wszechobecnego betonu. Minimalistycznie urządzony loft charakteryzuje się prostotą i surowością, stąd potrzeba odpowiedniego wyboru elementów wyposażenia, m.in. lamp.

Lampa z opuszczonej fabryki

Industrializm to przede wszystkim minimalistyczne podejście do aranżacji. Obejmuje on również oświetlenie. Lampy industrialne to duże reflektory, „gołe” żarówki o silnie widocznym żarniku, metalowe abażury w kształcie tuby lub soczewki, a także proste kinkiety, np. stworzone z ciężkiej rurki, zakończonej po obu stronach żarówkami. Obecnie bardzo popularne są zwisające z sufitu pojedyncze sznury, na których końcach znajdują się niczym nieosłonięte źródła światła. Na rynku można również znaleźć minimalistyczne lampki nocne i biurkowe. W całości wykonane z metalu przywodzą na myśl biura rodem z lat 50..

Lampa ze szkła i metalu

Industrialne lampy – https://www.dutchhouse.pl/lampy-industrialne tworzone są przede wszystkim z metalu, dzięki temu sprawiają wrażenie naprawdę wytrzymałych i surowych. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w szklane klosze – transparentne lub ze szkła barwionego na ciemnożółty kolor. Styl industrialny wymaga, aby oświetlenie posiadało stonowane barwy. W związku z tym minimalistyczne lampy są przeważnie czarne, szare, a także miedziane.

About: Apoloniusz