Jak ocieplić wizualnie wnętrze

Dobrze czujemy się w przytulnych domach. Szczególnie jesienią i zimą lubimy otaczać się wszystkim tym, co daje uczucie ciepła, bezpieczeństwa, oraz wprowadza w błogi nastrój. Jakimi dodatkami i akcesoriami do domu ocieplić zatem wizualnie sypialnię lub salon? Poniżej kilka praktycznych podpowiedzi.

Koce wełniane i mięciutkie pledy czyli ciepłe tekstylia do domu

Jeden z najprostszych sposobów na wizualne ocieplenie wnętrza to zakup odpowiednich tekstyliów. Rzeczy takie jak na przykład koce z wełny, mięciutkie pledy robione na drutach, a także ozdobne poduszki z miękkich materiałów, zawsze przywodzą na myśl coś ciepłego i przytulnego. Warto zarzucić te rzeczy niedbale na kanapę w salonie, a następnie po prostu swobodnie z nich korzystać podczas relaksu przed telewizorem. Koce z wełny, bawełniane pledy, poduszki z warkoczami – to wszystko doda odrobinę charakteru naszemu wnętrzu, szczególnie jesienią oraz zimą.

 

Ciepłe światło

Atmosferę przytulności można również szybko wyczarować w pomieszczeniu za pomocą odpowiedniego światła. W salonie czy sypialni powinny być zatem boczne lampki oraz kinkiety, dzięki którym wieczorem nie trzeba będzie włączać górnego światła. Poza tym nic tak nie wyczaruje przytulnej atmosfery jak kilka zapalonych świec. To właśnie jesień i zima sprzyja zatem temu, by w domu wyczarować magiczną atmosferę za pomocą światła. Kiedy wieczory są takie długie i ciemne, mięciutkie koce wełniane Podpierzyna.com oraz pachnące aromaterapeutyczne świece, są w stanie stworzyć nastrój rodem z chatki w górach.

About: Apoloniusz