Obraz w formie plakatu

 

Komunikowanie za pomocą obrazu w formie plakatu jest oryginalnym i niedrogim rozwiązaniem. W zależności od potrzeb, pomysłów i budżetu, można wybrać gotowy wzór lub zamówić indywidualny projekt.
Gotowe plakaty, jak i te na zamówienie, na pewno oferować będą wysoką jakość druku. Większość z nich powstaje techniką druku cyfrowego. Z tą różnicą, iż podczas wyboru postera na zamówienie można wybrać na przykład gramaturę papieru.

Jaki wybrać plakat?

W planowaniu zagospodarowania przestrzeni na ścianie warto zastanowić się chwilę, czy plakat nie będzie zakłócać ogólnej przestrzeni wnętrza. Mając ciemną kolorystykę ścian, dobrze komponować się będą jasne kolory. Chodzi o spowodowanie kontrastu pomiędzy plakatem a przestrzenią otoczenia. Kolejnym aspektem jest kreacja na plakacie. Przybliżenia makro będą inaczej współgrać z otoczeniem w porównaniu do panoramy czy też dzikiej natury. Jeśli ściany są w kolorach pastelowych, to najlepszym wyborem będą plakaty stonowane kolorystycznie o łagodnych liniach. Należy starannie dokonać wyboru i wyobrazić sobie, jak dany motyw będzie wyglądać na wybranej ścianie. Wszystko jest piękne na ekranie monitora, lecz umieszczenie plakatu z leśną doliną w pokoju dorastającego nastolatka może być złym pomysłem. Plakaty dlatego przemawiają, bo mówią wiele o właścicielu i otoczeniu ludzi znajdujących się wewnątrz. O gustach artystycznych się nie dyskutuje, dlatego każdy wybiera motyw najlepiej odpowiadający oczekiwaniom i indywidualnemu odczuciu artystycznemu.

Jaka kolorystyka plakatu?

Kolory powinny współgrać z otoczeniem lub nawiązywać do wnętrza. Szczegółowe elementy obrazu lepiej zaprezentują się na małej przestrzeni. Duże pomieszczenia lepiej przyjmą obrazy makro, których elementy widoczne są z większej odległości. Sposób instalacji plakatu również ma ogromne znaczenie. Wkładając w antyramę lub cienką drewnianą ramę, nastąpi izolacja z otoczeniem, tworząc dodatkową bryłę optyczną elementu wnętrza. Natomiast przyklejony na stałe bezpośrednio do ściany, będzie wtapiać się w jednolitość powierzchni ściany.

Znajdź najlepsze rozwiązanie na: www.galeriaplakatu.com

About: Apoloniusz